V Bratislave vyrastie výnimočná vyhliadková plošina, bude vyzerať úchvatne. Obľúbená lokalita sa zmení na nepoznanie

  • Ďalší verejný priestor v blízkosti hlavného mesta prejde revitalizáciou
  • Po jej dokončení prinesie návštevníkom nie len gastrozónu, ale aj priestor na relax
pjimage – 2022-01-25T110353.320
Metropolitný inštitút Bratislavy
  • Ďalší verejný priestor v blízkosti hlavného mesta prejde revitalizáciou
  • Po jej dokončení prinesie návštevníkom nie len gastrozónu, ale aj priestor na relax

Okolie bratislavskej Cvičnej lúky sa zmení na nepoznanie. Vyrastie tu totiž vyhliadka, ktorej súčasťou bude aj promenáda. Tento priestor v blízkosti televíznej veže je vyhľadávaný a v rámci projektu, ktorý je súčasťou Programu obnovy verejných priestorov Bratislavy – Živé miesta, tu pribudne aj osvetlenie, mobiliár a nový informačný systém.

Ako informuje Metropolitný inštitút Bratislavy, zámerom tejto obnovy je vytvoriť bezpečný priestor a zároveň zvýrazniť jeho prírodné kvality. Na projekte spolupracuje mesto s MIB, Mestskými lesmi v Bratislave a za návrhom plošiny stojí známy architektonický ateliér Pantohraph. Ten sa spája napríklad s projektom Nový Majerhof alebo Novým Istropolisom.

Podľa Záväzného stanoviska bude mať odpočívadlo dve úrovne a jeho pôdorys bude pripomínať písmeno U. Spodné podlažie bude obsahovať občerstvenie a vrchné podlažie bude pozostávať z lávky, na ktorú sa bude dať dostať priamo z blízkych komunikácií. 

Stred konštrukcie bude pripomínať amfiteáter a jeho súčasťou bude aj sedenie vyrobené z dreva. V tejto časti bude umiestnený aj vstup do bufetu. 

V stanovisku sa ďalej uvádza, že materiálmi, ktoré budú v projekte dominovať, sú drevo a oceľ na konštrukciách. Po dokončení projektu sa bude priestor využívať na rekreačné účely. Slúžiť bude aj na športové aktivity, pohyb v prírode a oddych. 

Zdroje: Mib.sk, Bratislava

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá