V bratislavskom Priore otvorili „temného brata“ obľúbeného podniku. Zábava potrvá do druhej ráno

  • Bratislavský Prior je miestom, kde už otvorili novú prevádzku
  • Temný brat, ako radi hovoria majitelia, bude už druhá pobočka známej kaviarne
Na snímke je interiér v Ost block.
Ost block
  • Bratislavský Prior je miestom, kde už otvorili novú prevádzku
  • Temný brat, ako radi hovoria majitelia, bude už druhá pobočka známej kaviarne

Bratislavská zenová záhrada medzi kaviarňami Ost block hlási expanziu vo veľkom štýle. Postarajú sa o to jej majitelia už dnes. My sme sa boli v novej prevádzke ihneď pozrieť.

Kaviareň bez predsudkov

Ost block je kaviareň, ktorá svojím dizajnom a charakterom priniesla do Bratislavy podnik, kde zažiješ skutočnú oázu pokoja. Inšpiráciu našla jedna z trojice zakladateľov projektu Camilla na ostrove Lombok v Indonézii v jednej kaviarni.

Všade bolo veľa zelene, tlmené svetlá, usmiaty personál, vo vzduchu rozvoniavala káva, a to všetko za zvukov živého vystúpenia lokálneho indie umelca.

„Bola to láska na prvý pohľad a my sme si povedali, že sa pokúsime vytvoriť takúto oázu zenu aj v Bratislave,“ povedala Camilla v našom článku o ich prvom podniku.

ľadová káva
zdroj: Facebook/Ost block

Kaviareň na Blumentálskej ulici sa teší veľkej obľube už od začiatku. Len za veľmi krátku dobu si stihli nájsť svojich stálych hostí a vybudovať si tak veľmi zaujímavú komunitu. Tým, že Ost block nie je len kaviareň, ale vo večerných hodinách aj bar, nájdeš tu skutočne pestrú paletu ľudí.

„Ost block je životný štýl a my sme hrdí na to, že si ho naša komunita ide s nami. Používame pojem komunita, nie zákazníci, lebo za relatívne krátky čas si Ost block dokázal okolo seba vytvoriť okruh veľmi lojálnych a pozitívnych ľudí, bez ktorých by sme tu v týchto temných korona časoch nefungovali.“

interier kaviarne
zdroj: Facebook/Ost block

Zrána sa tu nájdu či už mamičky s deťmi alebo ľudia, ktorí prišli riešiť home-office z kaviarne. Keď sa však zotmie, v Ost blocku si na svoje prídu ľudia obľubujúci miešané drinky alebo dobré remeselné pivko.

Keď otvoriť nový priestor, tak poriadne 

Majitelia Ost blocku nad otvorením ďalšieho podniku rozmýšľali už dlhšie. Minulý rok nám prezradili, že sa máme na čo tešiť, ale budeme musieť ešte chvíľku počkať.

Dočkali sme sa teda a Camilla, Wolfagang a Wiliam predstavujú ešte väčší a temnejší Ost block v priestoroch obchodného domu Prior na Kamennom námestí. 

ostblock
zdroj: Facebook/Ost block

Táto lokalita je v súčasnosti považovaná za nelukratívnu a špinavú. Všetci traja zakladatelia Ost blocku pochádzajú z Bratislavy a sú fanúšikmi brutalistickej architektúry, ktorú obchodný dom Prior v kombinácii s hotelom Kyjev prinášajú.

Idea konceptu Ost block bola od samého začiatku založená na kontraste medzi očakávaním a realitou. Preto oni lokalitu nepovažujú za nelukratívnu, práve naopak, oceňujú jej autenticitu a potenciál.

Kus kvalitnej architektúry, skvelá dostupnosť v priamom centre mesta, krásne stavebné materiály a v neposlednom rade historický odkaz. Napriek všetkým týmto aspektom im je veľmi ľúto, že práve tieto priestory sú Bratislavčanmi tak veľmi podceňované, a dúfajú, že temný Ost block zmení ľudom pohľad. 

Izbové rastliny a menu ostáva

Prvý podnik má nádych ultimátnej oázy zenu a vďaka množstvu rastlín má až vibe džungle. Druhá prevádzka dostala prívlastok „temná“ z patričného dôvodu. Má pôsobiť viac streetovo, tmavo, hravo a aj trošku na hrane. Napriek tomu, že to nebol zámer, tak sa všetci majitelia zhodli, že je z novej prevádzky cítiť vibe ako z Berlína.

izbové rastliny v kaviarni
zdroj: Ost block

Menu, surreálne drinky, výberová káva, ale aj remeselné pivko zostávajú. Budeš si môcť dopriať presne to isté, na čo si zvyknutý z Blumentálskej. 

Zmena príde najmä čo sa týka interiéru. Ost block podľa majiteľov nie je Ost bločkom bez izbových rastlín. Za úlohu budú mať balansovať chladnosť pôvodného travertínu zo 60. rokov, ako aj vysoký strop s pôvodnými kovovými šesťuholníkmi. Osvetlenie bolo pre nich kľúčové. Rozhodli sa teda pre myšlienku s červeným svetlom.

bar
zdroj: Ost block

„Pre mnohých bol pôvodný Ost block tmavý, už teraz sme zvedaví, čo povedia na ten nový.“

Taktiež sme sa dozvedeli, že nový podnik venuje piatkové a sobotňajšie večery rôznym kultúrnym, komunitným a hudobným eventom. Priestor chcú však dávať prevažne začínajúcim interpretom. 

toalety
zdroj: Ost block

Už dnes 9.9. ich čaká otváračkový deň. Brány nového Ost blocku sú otvorené od samého rána. Môžeš sa teda zastaviť na svoju rannú kávu alebo sem prísť podvečer, keď začne tá temná časť.

„Pripravili sme si pre vás párty, aby sme sa spolu naladili na novú éru temného Ostu,“ hovoria majitelia k otváračke.

O hudbu sa postarajú už známe mená Daniu a Hugo Hypetrain. Svoje sety odohrajú od 22:00 až do zatváračky o druhej ráno.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá