V čase, keď si na Slovensku nemôžeš objednať taxík, dostáva šancu tento elektrický carsharing

  • Náhradou pre ľudí, ktorí využívali taxi služby, prípadne sa obávajú cestovať v MHD, je aj car sharing SHARE’Ngo, fungujúci 24 hodín denne
  • Nakoľko je registrácia, prevzatie či vrátenie vozidla, ako aj platba za jazdu bezkontaktná, výrazným spôsobom sa tým eliminuje riziko prenosu nákazy
archív SHARE’Ngo
  • Náhradou pre ľudí, ktorí využívali taxi služby, prípadne sa obávajú cestovať v MHD, je aj car sharing SHARE’Ngo, fungujúci 24 hodín denne
  • Nakoľko je registrácia, prevzatie či vrátenie vozidla, ako aj platba za jazdu bezkontaktná, výrazným spôsobom sa tým eliminuje riziko prenosu nákazy

V rámci ochrany ovzdušia sa celosvetovo čoraz viac dostáva do popredia takzvaná zdieľaná mobilita. Tú tvoria prostriedky hromadnej dopravy, taxislužby, zdieľanie súkromných vozidiel, či samotných jázd, no a v neposlednom rade aj systém car sharingu.

V rámci Bratislavy od októbra 2019 pôsobí prvý elektrický car sharingový systém SHARE ́Ngo, ktorý momentálne disponuje počtom 25 vozidiel (v priebehu dvoch mesiacov by do služby malo byť zaradených ďalších 20 vozidiel). Za dobu svojho pôsobenia viac ako 1 200 klientov absolvovalo na jeho bezemisných vozidlách takmer 4 000 jázd, čím sa ušetrilo takmer 20 000 kg CO2

Gepostet von SHARE'Ngo Slovensko am Donnerstag, 10. Oktober 2019

Zdieľaná mobilita funguje aj počas pandémie

Náhradou pre ľudí, ktorí využívali taxi služby, prípadne sa v týchto časoch obávajú cestovať v prostriedkoch hromadnej dopravy, je aj car sharing SHARE’Ngo. Funguje 24 hodín denne. Nakoľko je registrácia, prevzatie či vrátenie vozidla (vďaka forme free floating), ako aj platba za jazdu bezkontaktná, výrazným spôsobom sa tým eliminuje riziko prenosu nákazy. 

Košice sú vďaka SHARE'NGO lídrom a príkladom v pozitívnom a nenásilnom riešení ekologických dopadov mestskej dopravy ale aj v riešení parkovacieho problému a prehustenej dopravy pre celé Slovensko. :)

Gepostet von SHARE'Ngo Slovensko am Montag, 24. Juni 2019

Dezinfekcia aj pomocou ozónu 

“Z našej strany maximalizujeme snahu o zníženie rizika prenosu vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Každé naše vozidlo pri dobíjaní prechádza dezinfekciou pomocou mimoriadne účinného čistenia ozónom. Vďaka tomu je dezinfikovaný aj klimatizačný systém vozidla. Napriek tomu našim zákazníkom odporúčame radšej využívať vetranie cez bočné okná. Mechanickým čistením prostredníctvom dezinfekčných prostriedkov prechádzajú všetky časti, ktoré prichádzajú do styku s rukou zákazníka. Okrem toho sme vo vozidle pre zákazníkov nechali aj sprej na dezinfekciu rúk,” informuje tím spoločnosti.  

Aj tie najlepšie opatrenia však môžu byť na nič, ak je zodpovednosť ľudí nedostatočná. Tím car sharing SHARE’Ngo preto prosí ľudí, aby pri využívaní vozidiel používali ochranné rúška a ideálne aj rukavice. 

Veľa #cestuješ ? 🧳 Si návštevník mesta #košice alebo #bratislava ? 🤷‍♂️🕺 Potrebuješ #auto na pár dni v rámci svojej…

Gepostet von SHARE'Ngo Slovensko am Montag, 21. Oktober 2019

Keďže pre mnohých bude toto obdobie zaťažkávajúce aj z pohľadu príjmov, spoločnosť sa rozhodla každému, kto v priebehu krízového stavu využije zdieľané vozidlo, prideliť na účet každý mesiac 10 minút jazdy zdarma.

Navyše v krátkom čase SHARE’Ngo vyčlení dve vozidlá, ktoré bezodplatne poskytne organizáciám, zabezpečujúcim distribúciu potravín, liekov a všetkého potrebného pre najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva. 

Túto službu môžu samozrejme využívať aj spoločnosti, ktoré v týchto časoch distribuujú svoje tovary donáškovým systémom (reštaurácie, potraviny, drogérie atď.) 

Zdroj: SHARE’Ngo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech