V Česku hlásia rekordných 12 000 nových nakazených, v nemocniciach majú tisícky ľudí

  • V Česku pribudlo v stredu rekordných 11 .984 nových prípadov nákazy
  • Od začiatku pandémie sa v ČR novým koronavírusom nakazilo 193 946 ľudí
žena rúško koronavirus česko
TASR/AP/Petr David Josek
  • V Česku pribudlo v stredu rekordných 11 .984 nových prípadov nákazy
  • Od začiatku pandémie sa v ČR novým koronavírusom nakazilo 193 946 ľudí

V Českej republike pribudlo za utorok rekordných 11 984 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Ide o dosiaľ najvyšší denný prírastok nakazených od začiatku pandémie. Vyplýva to z údajov zverejnených v stredu nadránom na webe českého ministerstva zdravotníctva.

Od začiatku pandémie sa v ČR novým koronavírusom nakazilo 193 946 ľudí, z ktorých 1619 nákaze podľahlo. Z ochorenia COVID-19 sa tam dosiaľ vyliečilo 79 108 osôb. Momentálne je v Česku nakazených 113 219 ľudí, z toho 4 064 je hospitalizovaných.

Kto sa nehne z domu, na test ísť nemusí. Všetko, čo potrebuješ vedieť o plošnom testovaní

V Česku bude nosenie rúšok od stredy povinné aj v autách. Vzťahovať sa nebude na vodičov, ktorí budú vo vozidle sami alebo s rodinnými príslušníkmi. Po novom bude nosenie rúšok povinné aj na verejne dostupných miestach na zastavanom území mesta či obce pri vzdialenosti menšej ako dva metre od cudzích ľudí.

V stredu dopoludnia sa po zasadaní vlády uskutoční mimoriadny brífing k pandemickej situácii, na ktorom minister zdravotníctva ČR Roman Prymula zrejme oznámi ďalšie sprísnenie opatrení.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK