V Česku sa odovzdávali Czech Blog Awards: Kto zvíťazil a koho sa oplatí sledovať?

  • Odovzdávanie cien v oblasti blogovania je v našej zemepisnej šírke ešte stále veľkou novinkou. Už teraz je však jasné, že z kultúrnych domov sa dostávame do kongresových sál, a to so všetkou parádou galavečerov. V sobotu si ceny odniesli najlepší blogeri u našich susedov, Čechov. Kto vlastne vyhral?
23658717_869213353259744_790958468597322253_n
facebook.com/czechblogawards
  • Odovzdávanie cien v oblasti blogovania je v našej zemepisnej šírke ešte stále veľkou novinkou. Už teraz je však jasné, že z kultúrnych domov sa dostávame do kongresových sál, a to so všetkou parádou galavečerov. V sobotu si ceny odniesli najlepší blogeri u našich susedov, Čechov. Kto vlastne vyhral?

V sobotu, 18.novembra, sa vo veľkolepom štýle v pražskom hoteli Hilton odovzdávali ceny Czech Blog Awards. Už piatykrát naši susedia hľadali to najlepšie na internetovej scéne a okrem kategórií ako bloger a blogerka roku, fashion, beauty, food a life či videobloger, pribudlo aj ocenenie za instagram roku, cosmo objav alebo ynspirology award.

Cenu za instagram roku si odniesla herečka Nikol Štíbrová, ktorá porazila niekoľko svojich kolegýň, známu Shopaholic Nicol, Anu Šulcovú a aj hviezdu, Leoša Mareša. Hoci jej sociálnu sieť dnes zapĺňajú fotky, kde si novopečená mamička užíva svoje nové povinnosti, do tejto (úplne novej) kategórie prišla až 1/3 z celkového počtu hlasov. Tých do súťaže prišlo za celú dobu hlasovania až neuveriteľných 100 000.

Ak ťa nezaujímajú len dennodenné selfíčka, určite by si mal začať sledovať Karla Kovářa, ktorého na instagrame nájdeš ako Kovy alebo práve Shopaholic Nicol. Práve na týchto dvoch profiloch z času na čas pribudne totižto príjemné foodporno, množstvo záberov z cestovania či pozitívne drobnosti zo života.

Kategóriu blogerka roku v kategórii FASHION už po niekoľkýkrát ovládli dve šikovné sestry, ktoré tvoria pod menom A Cup of Style. Ako ich verný fanúšik môžem povedať, že dievčatá sa počas rokov neuveriteľne zmenili a dnes to už nie je len o nových kabelkách či krásnej sukni, ale to svoje si v ich článkoch nájde každý milovník cestovania či peknej fotky. Pôsobivý vizuál však vtiahne aj na ďalšie blogy z TOP 10, Maréty Bártovej alebo Barbory Kotalíkovej a jej BK blog.

V BEAUTY svete teda vôbec nie som doma, no už niekoľkonásobná výherkyňa svojej kategórie, PetraLovelyHair, ma úplne neobišla. Vďaka tomu, že vo svojich promo videách mala už snáď všetky kozmetické značky, sa k jej recenziám ľahko dostanete a nie vždy je to len ospevovanie, ale často príjemná objektivita. V TOP 10 sa však objavila napríklad aj Tale of Missa, ktorá poteší svojimi lifehackmi a nadpozemsky krásnymi fotkami, takže sa ju rozhodne oplatí sledovať.

Ak si veľký milovník jedla, FOOD kategória je tým pravým práve pre teba. Výhercom sa tento rok stala MyCookingDiary so svojimi premyslenými receptmi. Chutné nápady spojené s príjemným vizuálom však nájdeš aj na blogu Cat&Cook alebo na blogu s názvom Na skok v kuchyni, kde okrem receptov nájdeš aj čosi viac.

Kategóriu LIFE ovládla Anie Songe, ktorá má na svojom konte už aj vlastnú knihu, Továrna na sny. Tu sa so svojimi fanúšikmi delí o malé radosti zo života na Bali, v Londýne či v Thajsku. Trošku motivačné, trošku na zamyslenie. Z každého rožku trošku, zaobaleného v krásnom pozlátku ponúka aj dblog by Dominika, kde nájdeš módu, fitness, cestovanie, aj niečo zo života. Množstvo cestovateľských zážitkov, ktoré stojí za to sledovať, nájdeš aj na blogu the SiKLS.

V kategórii COSMO objav jednoznačne vyhral blog Za normální holky, ktorý je zrejme mojim favoritom. Nie je to totižto klasický formát, ale akási platforma pre zložitejší, hlbší projekt. Jeho autorkou je mladá Kristína, ktorá zbiera inšpiratívne príbehy žien po celej republike a zdieľa ich so svojimi fanúšikmi. Kristína sa šikovne chytila trendu návratu ku prirodzenej kráse a nebojí sa nahlas hovoriť o sebaláske. Ak ti chýba trošku inšpirácie do pochmúrneho dňa, určite si na jej blogu nájdeš niečo, čo ťa posunie vpred.

Cenu VIDEO blogerka roku si odniesla Anna Sulc, ktorá svojimi videami pobláznila našich susedov. Hoci mi témy týchto videí (Moje obľúbené pesničky na jeseň alebo Kecy matiek na dovolenke) nie sú veľmi blízke, 300 000 odberateľov si zrejme v mladučkej, ambicióznej blogerke našlo to svoje.

 

Bez povšimnutia sa však neobišlo ani drsnejšie pohlavie. V kategóriách Bloger roka a VIDEO Bloger roka si ceny odniesli Stěhujeme sa na Bali a spomínaný Kovy. V týchto kategóriách jednoznačne stojí za povšimnutie projekt Humans of Prague, vtipný Dýmkařův koutek či spevák kapely Slza, Petr Lexa.

Nuž a poslednou kategóriou bolo Ynspirology award, ktorú si odniesol šikovný študent a umelec Kristián Mensa, ktorý stojí za blogom Mr. Kriss, ktorý sa rozhodne oplatí minimálne prebehnúť. Jeho spájanie fotografie a jednoduchej kresby je jedinečné a pútavé. O túto cenu sa však pobilo ďalších 9 blogov (a vidoblogov), medzi ktorými nechýbal napríklad ani FattyPillow známy aj u nás, zaujímavý projekt Cestology alebo nevšedná Koki.

Ak by si si medzi touto spŕškou blogerov od našich susedov nevybral, vrhni sa radšej na slovenskú scénu. Aj tu máme veľa šikovných ľudí. Svedčí o tom aj udeľovací galavečer Bloger roka, ktorý v apríli už tretí krát zozbieral to najlepšie z našej online scény. Ambasádorkou blogerov je sympatická Kristína Farkašová a v prípade, že by si mal chvíľku času a hľadal inšpiráciu, víťazov posledného ročníka nájdeš priamo  TU. A moji slovenskí favoriti? Travelhacker, Lenivá kuchárka, janatini aj sarkastická TROŠKA TROSKA. Príjemné čítanie!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech