V hre je aj zákaz vychádzania s výnimkami. Od pondelka nás čakajú mimoriadne prísne opatrenia

  • Vláda dnes na rokovaní neprijala žiadne uznesenie
  • V stredu bude prijímať opatrenia platné od pondelka a tiež COVID automat
očkovanie koronavírus vkcína
  • Vláda dnes na rokovaní neprijala žiadne uznesenie
  • V stredu bude prijímať opatrenia platné od pondelka a tiež COVID automat

Od pondelka 21. decembra sa sprísnia opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí. Na dnešnom rokovaní však vláda nič neschválila, samotné opatrenia tak budú známe až po stredajšom rokovaní vlády. Vláda schváli uznesenie o nových opatreniach a zároveň schváli takzvaný COVID automat z dielne ministerstva zdravotníctva.

Podoba a rozsah opatrení ešte nie sú známe. Minister Krajčí však avizoval, že vzhľadom na situáciu sa nevyhneme lockdownu. „V hre je aj zákaz vychádzania s výnimkami, ktoré budeme špecifikovať,“ povedal Krajčí na brífingu.

Minister hospodárstva Richard Sulík je konečne spokojný s prístupom vlády, povedal totiž, že COVID automat podporí. „Obyvatelia budú vedieť, čo ich čaká, čo nastane, aké uvoľnenia a sprísnenia. Hlavný rozdiel medzi týmto automatom a našim semaforom zdravia je ten, že od určitej fázy v ňom platia celoplošné opatrenia,“ povedal Sulík. 

V nedeľu pribudlo iba 505 nových prípadov koronavírusu. Máme ale desiatky nových úmrtí

Ak teda na Slovensku bude hospitalizovaných viac ako 1 500 ľudí, alebo bude denný prírastok viac ako 1 000 prípadov denne, alebo sa reprodukčné číslo R0 dostane na hodnotu vyššiu ako 1,1, začnú platiť celoplošné opatrenia pre celé Slovensko. Tieto podmienky v súčasnosti krajina spĺňa.

Ak sa toto splní, budú celoplošné opatrenia, ale ak to bude pod týmito hodnotami, tak budú regionálne opatrenia, to považujem za správne,“ dodal Sulík s tým, že vláda v stredu schváli prísne opatrenia pre celé Slovensko.

Opatrenia budú prísne, tomu sa nevyhneme. Vírus sa vymkol spod kontroly. Dúfam ale, že po novom roku sa vďaka automatu aspoň niektoré regióny vrátia k normálnemu životu,“ dodal.

Zdroj: TASR/AP Photo/Emrah Gurel

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech