V hre je celoplošný lockdown. Enormné percento ľudí sa z pľúcnej ventilácie domov nevráti

  • Informácie o vážnosti situácie sa na nás valia azda zo všetkých strán
  • Vďaku prišiel lekárom osobne odovzdať premiér Eduard Heger aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
  • Informácie o vážnosti situácie sa na nás valia azda zo všetkých strán
  • Vďaku prišiel lekárom osobne odovzdať premiér Eduard Heger aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský

Ako už premiér Eduard Heger avizoval počas relácie Sobotné dialógy, v súvislosti so zmonitorovaním situácie sa rozhodol pre návštevu nemocnice v Poprade a Martine.

Zatvárajú aj celé oddelenia

Správu o stave nemocnice v Poprade podal prostredníctvom sociálnej siete, kde uviedol, že popradským zdravotníkom sa osobne za ich nasadenie poďakoval. Lekári vraj Hegera informovali o tom, že až 80 % pacientov napojených na pľúcnu ventiláciu sa už domov nevráti.

„V prípade, ak nami prijaté opatrenia nespomalia šírenie vírusu, sme pripravení zaviesť celoplošný lockdown. S expertmi tiež riešim možnosti na zavedenie prípadného povinného očkovanie pre seniorov,“ opätovne objasňuje predseda vlády.

Ten sa totiž na vlastnej koži presvedčil o tom, že situácia v nemocniciach je kritická a covidoví pacienti, zväčša neočkovaní, obsadzujú čoraz viac lôžok. Do úzadia tak idú viaceré zákroky, ktoré nie sú akútne a nemocnice musia zatvárať častokrát celé oddelenia.

Na operáciu stále čakajú

To, že lekári, zdravotné sestry a zdravotníci siahajú na dno svojich síl, pripomenulo aj Ministerstvo zdravotníctva. Rovnako ako premiér, aj oni poukazujú na oddelenia plné pacientov, ktorí tam vôbec nemuseli byť, ak by podstúpili očkovanie.

Na druhej strane, tí, ktorí mali na lôžku ležať už dávno kvôli operácii, si na termín, pravdepodobne, ešte počkajú.

„V popradskej nemocnici, ktorú dnes navštívil premiér Eduard Heger a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, musia odkladať operácie, ktoré už raz odložené boli. Na preplnené nemocnice už doplácajú aj pacienti, ktorí sa dali zaočkovať, no pre vysoký počet pacientov s ochorením Covid-19 sú im odkladané plánované zákroky,“ apeluje na obyvateľov Ministerstvo zdravotníctva.

Zdroje: Facebook/Eduard Heger - predseda vlády SR, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky j

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie