V Indii privolávali dážď rituálom, súčasťou ktorého boli nahé dievčatká. Mali tak vraj potešiť boha dažďa

  • Šesť maloletých nahých dievčat v strednej Indii muselo vykonávať zvláštny rituál
  • Chceli privolať dážď
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Sharon Christina Rørvik, unsplash/Anna Atkins
  • Šesť maloletých nahých dievčat v strednej Indii muselo vykonávať zvláštny rituál
  • Chceli privolať dážď

Dedina Madhya Pradesh sa v posledných dňoch stala centrom pozornosti. Mnohých ľudí totiž pobúrili tradície spomínanej oblasti.

Do sprievodu povolali nahé dievčatká

Podľa  India Today mali obyvatelia dediny vykonávať rituál dažďa, pri ktorom prechádzalo od dverí ku dverám najmenej šesť maloletých nahých dievčat. Prinútené ku tomu boli preto, aby tak vraj potešili boha dažďa a pre dedinu zasiahnutú suchom získali úľavu.

Maloleté dievčatká majú sprevádzať ženy, ktoré spievajú piesne chváliace boha dažďa. Spomínanému incidentu začala okamžite venovať pozornosť aj Národná komisia pre ochranu práv dieťaťa (NCPCR).

Polícia Madhya Pradesh však uviedla, že proti tejto udalosti nedostala žiadnu formálnu sťažnosť. Dodali však, že začali vyšetrovanie. „Opatrenia budú podniknuté, ak zistíme, že dievčatá boli prinútené chodiť nahé,“ cituje BBC policajného dozorcu.

Dážď
zdroj: unsplash/Anna Atkins

Absurdné rituály zo zúfalstva

Sprievod, súčasťou ktorého mali byť aj nahé dievčatká, sa zastavoval pri každom dome v dedine, pričom deti zbierali potraviny, ktoré neskôr darovali do komunitnej kuchyne miestneho chrámu.

„Veríme, že to prinesie dažde,“ citovala agentúra PTI ženu nachádzajúcu v sprievode. Miestni tiež mali podľa BBC uviesť, že rodičia dievčat s rituálom súhlasili a dokonca sa na ňom zúčastnili.

Poznal si tento indický rituál?

„V takýchto prípadoch môže administratíva iba upozorniť dedinčanov na nezmyselnosť takejto povery aby pochopili, že takéto praktiky skutočne neprinášajú požadované výsledky,“ objasnil dozorca pre BBC.

Indické poľnohospodárstvo do značnej miery závisí od monzúnových dažďov, no v mnohých oblastiach existujú podobné rituály, aby si dážď privolali miestni sami. Tradície, ktoré s rituálmi súvisia, sa líšia od komunity ku komunite. Experti zaoberajúci sa kultúrou spomínané praktiky vnímajú ako zúfalstvo ľudí, ktorí nevedia, kam sa obrátiť po pomoc.

Zdroje: India today, BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie