V Indii zmizlo 200 kilogramov marihuany. Polícia tvrdí, že ju zjedli potkany

  • Podľa indickej polície potkany zožrali 200 kilogramov skonfiškovanej marihuany
  • Informovala o tom, keď ju súd požiadal o predloženie zhabaného materiálu
Potkany zožrali marihuanu v Indii
TASR/NHGRI TASR/AP, Sakchai Lalit
  • Podľa indickej polície potkany zožrali 200 kilogramov skonfiškovanej marihuany
  • Informovala o tom, keď ju súd požiadal o predloženie zhabaného materiálu

Indická polícia vo štvrtok vyhlásila, že tamojšie potkany zjedli 200 kilogramov marihuany skonfiškovanej od pouličných dílerov a uskladnenej na policajných staniciach. TASR správu prevzala zo stanice BBC.

„Potkany sú malé zvieratá a polície sa neboja. Je preto ťažké pred nimi drogy ochrániť,“ uviedol súd v indickom štáte Uttarpradéš a uviedol tri prípady, keď bola zhabaná marihuana zničená týmito hlodavcami.

Polícia o zničení drog informovala vtedy, keď ju súd požiadal o predloženie skonfiškovanej marihuany ako dôkazného materiálu v prípade pouličného dílerstva. Uviedla pritom, že omamnú látku zjedli potkany.

Podľa indického súdu neexistuje nijaký spôsob, ako zhabanú marihuanu uskladnenú v policajných staniciach ochrániť. Jedinou možnosťou je predať tieto zásoby farmaceutickým spoločnostiam alebo výskumným laboratóriám, pričom profit z takéhoto predaja by patril vláde.

Nejde pritom o prvý prípad, keď potkany v Indii zničili zhabaný materiál. V roku 2017 polícia v zväzovom štáte Bihár vyhlásila, že potkany údajne vypili tisícky litrov skonfiškovaného alkoholu. Stalo sa tak rok po tom, čo tento štát zakázal predaj a konzumáciu alkoholických nápojov.

Agentúra AFP pripomína, že v roku 2018 argentínska polícia prepustila osem zamestnancov, ktorí zo zmiznutia pol tony marihuany z policajného skladu obvinili potkany. Odborníci však toto tvrdenie vyvrátili a uviedli, že zvieratá si drogy nezmýlia s potravou len tak ľahko. Ak by sa tak aj stalo, museli by v sklade nájsť množstvo uhynutých jedincov.

Drogová akcia kebab

Kuriózne prípady s drogami sa dejú aj na Slovensku. Ako uvádza SITA, v stredu 16. novembra zadržali 29-ročného občana z Turecka, ktorý si prostredníctvom pošty objednával drogy.

Na základe operatívno-pátracej činnosti príslušníkov Kriminálneho úradu finančnej správy bola vykonaná policajná akcia s názvom KEBAB. Muža zadržali na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave pri preberaní štyroch balíkov, ktoré sa mali javiť ako oblečenie.

Znaleckým skúmaním bolo zistené, že sa v balíkoch nachádzali plastové vrecká s obsahom konope. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff,

Muž si z neznámeho miesta nechal zaslať cez poštu ďalší balík, aj ten deklaroval s tým, že sa v ňom nachádza oblečenie, počas kontroly v priestoroch pošty bolo zistené že deklarovaný obsah sa nezhoduje s reálnym obsahom balíka. V balíku sa nachádzali plastové sáčky s obsahom sušenej zelenej rastliny.

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave s príslušníkmi Finančnej správy v ten istý deň zrealizovali dve domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov. Zaistili väčšie množstvo omamných látok ako MDMA, kokaín a konope, zaistená bola aj finančná hotovosť v rôznych menách v sume vyššej ako 60-tisíc eur a osobné motorové vozidlo.

Podľa vyšetrovania bolo zistené, že cudzinec na svoj biznis využíval aj obchod v centre Bratislavy, kde predával veci s obsahom konope a iných omamných látok. Bolo preukázané, že muž prechovával omamné a psychotropné látky vo výške viac ako 26-tisís eur.

Na základe podnetu Kriminálneho úradu finančnej správy o možnom dovážaní zakázaných látok s halucinogénnymi a psychotropnými účinkami na územie SR vyšetrovateľ krajskej kriminálky začal trestné stíhanie vo veci drogovej trestnej činnosti. Muž je momentálne v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny mužovi hrozí trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsať rokov.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá