V Košiciach to žije: Zaži Bielu noc, maratón a festival street fodu

Titulná fotka (1)
Visit Košice

Zažite skutočnú atmosféru Košíc

V Košiciach to žije po celý rok – či už na terasách, v reštauráciách, alebo na podujatiach, ktoré by ste na prstoch jednej ani dvoch rúk nespočítali. A aj keď sa leto pomaly končí a rok sa už preklopil do svojej druhej polovice, v metropole východu nehrozí, aby sa miestni a návštevníci nudili. Takže si otvorte na mobile kalendár a pozrite sa s nami na podujatia, ktoré by bolo škoda vynechať. Svoje si tu nájdu totiž umelci, športovci, gurmáni aj rekreanti.

zdroj: Visit Košice

Košice Street Food Festival

11. – 13. 9.

Aj jedlo z ulice môže byť vyrobené poctivo a chutiť božsky! To už niekoľko rokov vedia košické street foody, ktoré svoj domov pravidelne nachádzajú na námestí pred kinom Úsmev. Rovnako tomu bude aj počas Street Food Festivalu 11. až 13. septembra, kde vône burgrov, hranoliek, hot dogov, pho-čiek a exotiky vytvoria neodolateľnú zmes, ktorá zláka aj vás.

Biela noc

25. – 27. 9.

Nie každé umenie trvá večne. Dojmy z neho však môžu. To dobre vedia umelci, ktorí na Bielu noc pripravujú svoje inštalácie. Provokatívna, dojímavá, kuriózna, udivujúca, strhujúca… aj takéto prívlastky každoročne dostáva prvá Biela noc v strednej Európe.

Medzinárodný maratón mieru

4. 10.

Kto nezažil Košice počas maratónu, akoby v nich ani nebol. V prvú októbrovú nedeľu sa ulice mesta naplnia tisíckami bežcov z celého sveta, ktorým vo vytrvalosti sekundujú Košičania. Svoj potlesk, povzbudzovanie a ovácie si tu vyslúži každý jeden športovec bez ohľadu na rasu, vierovyznanie, pohlavie či rod. Aj preto sa najstarší maratón v Európe nazýva príhodne Maratón mieru. Toľko dobroprajnosti a podpory by ste kdekoľvek na svete hľadali iba ťažko.

zdroj: Visit Košice

Art & Tech Days

24. – 29. 11.

Hranice medzi umením a technológiou už dávno neexistujú. Práve naopak – je veľmi ťažké predstaviť si jedno bez druhého. Akú úlohu v tom zohráva človek a akú nesie zodpovednosť pri rozvoji nových nápadov a technológií? To je hlavná otázka, ktorú sa pokusia spíkri od 24. do 29. novembra zodpovedať na festivale mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry.

zdroj: Visit Košice

Pomedzi i počas týchto veľkých podujatí ponúkajú Košice aj desiatky menších. Ak si teda chcete užiť mesto do sýtosti a spoznať spoločenský život metropoly východu, v kalendári na  oficiálnej stránke oblastnej organizácie cestovného ruchu Visit Košice nájdete ďalšie tipy.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. www.slovakia.travel

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech