V Košiciach vyrástli moderné a kvalitné potraviny! Nájdeš tu lokálnu zeleninu, čerstvé mäsové výrobky aj domáce rožky

  • Fajne potraviny sú konceptom, ktorý v Košiciach chýbal.
  • Fajne potraviny sú konceptom, ktorý v Košiciach chýbal.

Fajne potraviny svojim konceptom pripomínajú bratislavské Yeme. Kvalitné a čerstvé potraviny od lokálnych dodávateľov v príjemnom prostredí zameranom na zákazníka. Ľudia majú o podobné projekty čoraz väčší záujem a bolo preto iba otázkou času kým sa niečo také objaví aj v metropole východu.

„Fajne je miesto, kde sa potravinám vracia úprimnosť. Chceme, aby kvalitné potraviny neboli len výsadou, ale našim každodenným príbehom,” tvrdí Fajne na svojej stránke.

Ako každé potraviny, aj Fajne ponúkajú klasickú zeleninu a ovocie, či mäsové výrobky. Špecialitou sú rožky, ktoré vyrábajú pomocou technológie cool rising. Teda chladením cesta, ktoré potom kysne dvanásť hodín. Takto vyrobené pečivo by malo byť vláčne, chutné a trvanlivejšie. Do budúcna pripravujú aj produkty z vlastnej pekárne.

„Prinášame vám široký výber poctivých produktov od lokálnych dodávateľov, špeciality medzinárodnej kuchyne, ale aj sortiment bezlepkových a DIA potravín. Samozrejmosťou je oddelenie pečiva, zeleniny a ovocia, mliečnych výrobkov a mäsa, kde nájdete vždy to najlepšie,“ tvrdí Fajne na svojej stránke.

Dôraz sa tu kladie aj na lokálne potraviny. Keď sa dá, snažia sa hľadať dodávateľov, ktorí sa nachádzajú čo najbližšie ku Košiciam. Každú stredu organizujú takzvané Farmárske stredy, počas ktorých ponúkajú čerstvé produkty od starostlivo vybraných farmárov. Okrem produktov z lokálnych fariem a pekární tu nájdeš aj napríklad košické produkty ako Opre alebo Padre craft brews.

„Som fanúšikom rodiacich sa nových slovenských príbehov a startupov. Takisto som rád, že vo Fajnych potravinách vieme našim zákazníkom ponúknuť veľa košických a slovenských značiek. Všetkým držíme palce, aby nám naďalej dokázali prinášať ich chutné príbehy,“ povedal pre portal kosicednes.sk zakladateľ Dávid Jakub.

O obľúbenosti nových potravín svedčí aj množstvo pozitívnych recenzií na facebooku. No prirodzene sa pritrafí aj nejaký ten nespokojný zákazník. Reakcie na negatívne recenzie sú veľmi dobrým testom toho, či to spoločnosť s kvalitným a korektným prístupom ku zákazníkovi myslí naozaj vážne. V prípade Fajne to tak bezpochyby je. Veď posúď sám:

screenshot: FB/Fajne potraviny

Fajne potraviny fungujú v Košiciach iba pár mesiacov, no vyzerá to tak, že Košičania majú o takýto koncept záujem. Uvidíme ako dlho potrvá, kým im vyrastie poriadna konkurencia. Držíme im palce, nech im kvalita a pozitívny prístup ku zákazníkom ostane aj naďalej!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech