V Londýne rastie trojica budov ako z budúcnosti. Stojí za ňou slovenský developer, ktorý buduje celé štvrte

  • V Londýne už čoskoro pribudnú tri zaujímavé budovy
  • Stojí za nimi developer J&T REAL ESTATE, ktorý je známy vďaka viacerým slovenským projektom
pjimage – 2021-09-21T102314.160
JTRE
  • V Londýne už čoskoro pribudnú tri zaujímavé budovy
  • Stojí za nimi developer J&T REAL ESTATE, ktorý je známy vďaka viacerým slovenským projektom

V centrálnom Londýne vzniká zaujímavý projekt, ktorý len pred niekoľkými dňami dosiahol svoj najvyšší vrchol. Za projektom Triptych Bankside stojí slovenský developer JTRE a ide o jeho prvý londýnsky projekt. V súčasnosti je dokončená hrubá stavba aj tretej veže, ktorá bude mať 19 podlaží. 

Dokončenie hrubej stavby si do dnešného dňa vyžiadalo 215-tisíc osobo-hodín a obsahuje 20-tisíc kubických metrov betónu a 2 700 ton oceľovej výstuže.

Multifunkčný komplex má celkovú komerčnú hodnotu 400 miliónov libier a Londýnčanom prinesie 169 bytov, viac ako 5 600 metrov štvorcových kancelárskych priestorov najvyššej kategórie, 1 350 štvorcových metrov obchodných plôch a priestory pre kultúru. Projekt by mal byť hotový už v roku 2022.

zdroj: JTRE

Záujemcov osloví aj občianska vybavenosť

Triptych Bankside je projekt, za ktorým stojí renomované architektonické štúdio Squire & Partners. Umiestnený je na prestížnej adrese 185 Park Street nachádzajúcej sa vo vyhľadávanej kultúrnej štvrti South Bank. V blízkosti projektu sa nachádza galéria Tate Modern, divadlo Shakespeare´s Globe Theatre, trhovisko Borough Market s vychytenou kulinárskou ponukou, či Millennium Bridge.

„Teší nás, že môžeme priniesť takýto inšpiratívny projekt do jednej z najatraktívnejších a najvyhľadávanejších lokalít Londýna. Veže ponúkajú nádherné výhľady na panorámu metropoly od Temže a Katedrály St. Paul´s až po finančné centrum City of London,“ uvádza hovorí Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

zdroj: JTRE

Taktiež dodáva, že cieľom developera je vytvárať projekty s inšpiratívnou architektúrou, ktoré obohatia lokalitu a prinesú celé spektrum atraktívnych možností pre nových obyvateľov a nájomníkov. 

Všetky budovy budú novým obyvateľom ponúkať terasy s nerušenými výhľadmi, 24-hodinovú recepciu, privátne salóniky, hernú miestnosť a priestory pre šport. Chýbať tu však nebude ani súkromné kino s kapacitou 14 osôb, oddychové záhrady a 46 parkovacích miest. „Na rastúcu potrebu flexibilnej práce reaguje coworking s plug-and-play pracovnými stanicami a so super rýchlym internetovým pripojením,“ vysvetľuje Pelikán.

Nie je prekvapením, že deväťpodlažná administratívna budova spĺňa kritériá certifikácie BREEAM na úrovni Excellent. V budovách nebude chýbať príjemné denné svetlo, ktoré sa do nich dostane prostredníctvom zasklenia v celej výške. Vrchné tri podlažia budú okrem iného disponovať terasami, ktoré nájomníkom ponúknu výhľad na mesto. Pre nájomníkov budú v budove pripravené aj sprchy, šatne, miestnosť pre bicykle a kaviareň.

„Dopyt po bytoch aj komerčných priestoroch je silný, čo odzrkadľuje jedinečnosť nášho projektu. Showroom onedlho ponúkne záujemcom príležitosť pozrieť si zblízka obrovské množstvo benefitov, ktoré prinesie bývanie a práca v Triptychu,“ vysvetľuje Juraj Marko, výkonný riaditeľ JTRE London.

zdroj: JTRE

Developer taktiež zariaďuje tri ukážkové byty, ktoré budú dostupné pre verejnosť už počas budúceho mesiaca. Vďaka týmto bytom sa záujemcovia budú môcť presvedčiť o kvalite vyhotovenia interiérov spolu s výrazným dizajnom exteriéru inšpirovaným tokom Temže. 

zdroj: JTRE

Bratislavské portfólio

Spoločnosť JTRE pôsobí na trhu od roku 1996 a patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku. Najvýznamnejšou súčasnou realizáciou je nábrežná štvrť Eurovea City s rozšírením obľúbeného nákupného centra a prvým slovenským mrakodrapom Eurovea Tower. 

Projekt Eurovea II bude veľmi dôležitou časťou celej schémy Eurovea City. Kvôli tomu by malo územie medzi Landererovou ulicou a nábrežím Dunaja prejsť viacerými premenami. Okrem Eurovea II by v tejto oblasti mala vzniknúť ešte dvojica kancelárskych komplexov s názvami East Tower a Triangel II, a taktiež aj polyfunkčný projekt Ganz House.

zdroj: TASR/Dano Veselský

V Eurovea II sa bude nachádzať prvý slovenský Primark. Iné konkrétne značky zatiaľ známe nie sú, no pred istým časom bola obsadenosť priestorov na úrovni 70 %. Developer JTRE však dodáva, že v budove by sa mal objaviť zaujímavý koncept foodcourtu, ktorý sa bude nazývať Food Hall. Celková rozloha obchodnej časti bude až 25-tisíc metrov štvorcových.

K zrealizovaným projektom developera patria najvyššie obytné veže na Slovensku Panorama Towers, mestské štvrte River Park a Zuckermandel pod Bratislavským hradom, rezidenčné projekty Fuxova, Karloveské rameno, Zelené terasy Devín, administratívny komplex Westend, budovy Pribinova 19 či Landererova 12. Vo výstavbe je aj projekt Klingerka s bývaním a kanceláriami a rozšírenie nákupného centra Eperia v Prešove.

Zdroj: JTRE

Najnovšie videá

Trendové videá