V Nórsku útočil muž ozbrojený lukom a šípmi. Zabil a zranil niekoľko ľudí

  • V nórskom meste Kongsberg útočil muž s lukom a šípmi, komplicov pravdepodobne nemal
  • Bližšie informácie o útočníkovi ani obetiach polícia neposkytla
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, SVET STARTITUP
  • V nórskom meste Kongsberg útočil muž s lukom a šípmi, komplicov pravdepodobne nemal
  • Bližšie informácie o útočníkovi ani obetiach polícia neposkytla

Niekoľko ľudí zahynulo a ďalší utrpeli zranenia po tom, ako v stredu v nórskom meste Kongsberg útočil muž s lukom a šípmi. Podozrivého páchateľa zadržali, informovala agentúra Reuters.

Muža sme zadržali… z informácií, ktoré teraz máme, usudzujeme, že muž útočil sám,“ uviedol šéf miestnej polície Öeyvind Aas s tým, že v súčasnosti neprebieha nijaká pátracia akcia týkajúca sa ďalších útočníkov.

Aas zároveň potvrdil, že pri útoku zomrelo niekoľko ľudí a ďalší utrpeli zranenia, odmietol však uviesť presný počet obetí a ranených. Osoby, ktoré utrpeli zranenia, previezli do nemocnice.

Podľa agentúra AFP nie je motív útoku známy. Polícia však uviedla, že muža odviedli na stanicu v blízkosti mesta Drammen, avšak odmietla uviesť akékoľvek bližšie detaily týkajúce sa útočníka.

Počet obetí neznámy

Podľa polície sa útok odohral na „veľkom území“ mesta Kongsberg na juhovýchode Nórska, v ktorom žije približne 28 000 ľudí. 

Nórske ministerstvo spravodlivosti zároveň uviedlo, že jeho šéfka Monica Maelandová bola o incidente informovaná a situáciu okolo útoku pozorne monitoruje.

Nórsky spravodajský portál VG informuje, že polícia dostala povolenie dočasne sa ozbrojiť. Nórski policajti totiž chodia bez zbrane, služobné pištole majú obvykle zamknuté v trezore v služobnom aute. Vytiahnuť ju môžu iba na rozkaz nadriadeného.

Miestna nemocnica v Kongsbergu je v pohotovosti, čo podľa portálu znamená aj to, že do nej budú povolaní zdravotníci navyše. V pohotovosti je aj nemocnica v hlavnom meste Oslo. 

Strieľal v supermarkete

Spravodajský portál NRK informuje, že v jednom zo supermarketov reťazca Coop došlo k incidentu. „Môžeme potvrdiť, že v našom obchode došlo k vážnemu incidentu, pri ktorom sa nezranil žiadny z našich zamestnancov,“ uviedol manažér komunikácie firmy Harald Kristiansen.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech