V piatok odletíš a v pondelok si naspäť. Výlet za teplom ťa vyjde menej ako skipas

  • V januári chodí väčšina Slovákov na lyžovačky
  • Ty však môžeš za cenu skipasu odletieť na super výlet
  • Ikonická Barcelona je vtedy takmer prázdna
Turistická atrakcia
Barcelona, Unsplash/Daniel Corneschi
  • V januári chodí väčšina Slovákov na lyžovačky
  • Ty však môžeš za cenu skipasu odletieť na super výlet
  • Ikonická Barcelona je vtedy takmer prázdna

Výlety do zahraničia v januári môžu byť skvelým spôsobom, ako uniknúť treskúcej zime na Slovensku a stráviť predĺžený víkend v jednom z najkrajších európskych miest – v Barcelone.

Toto španielske mesto ponúka množstvo atrakcií, kultúrneho bohatstva a gastronomických zážitkov, ktoré ťa určite očaria. Navyše, teraz máš k dispozícii super lacné letenky iba za 30 eur! Predstav si, že zatiaľ čo iní toľko zaplatia za pár hodín na svahu, ty môžeš zažiť úžasné dobrodružstvo.

Ak nie si členom Wizz Discount klubu, letenky ťa vyjdú o čosi viac, konkrétne 50 eur. To však nič nemení na veci, že je to stále menej ako cena skipasu v Jasnej.

Z mrazu do jesenného počasia

Prvou veľkou výhodou návštevy Barcelony v januári je počasie. Zatiaľ čo na Slovensku v tomto období nie vždy radostne znášame zimu s nízkymi teplotami a snehom, v Barcelone budeš mať príležitosť vychutnať si príjemné počasie s teplotami okolo 12 – 15 stupňov Celzia.

To znamená, že dokážeš preskúmať mesto bez toho, aby si sa musela zababušiť v množstve vrstiev oblečenia, čo je zväčša dosť nepraktické.

Návštevou Barcelony v januári sa vieš vyhnúť veľkým davom turistov, čo pridáva na pokojnejšom a osobnejšom zážitku z mesta. Dlhé rady na populárnych miestach sú v tomto období skôr rarita. Taktiež nielen ceny leteniek, ale aj ubytovania bývajú v tomto období cenovo lákavejšie.

Čo všetko stihneš?

Po prílete do Barcelony budeš mať dva dni na preskúmanie tohto fascinujúceho mesta. Prvým „must-see“ miestom je návšteva už spomínanej ikonickej katedrály Sagrada Familia, navrhnutej slávnym architektom Antoniom Gaudím.

Ďalšou zastávkou na tvojej ceste by mala byť návšteva Parku Güell, ďalšieho Gaudího diela, kde si môžeš vychutnať panoramatické výhľady na mesto a pozorovať unikátne mozaikové detaily.

Pre milovníkov umenia je návšteva Picasso múzea absolútne nevyhnutná. Múzeum obsahuje najväčšiu zbierku diel slávneho španielskeho maliara Pabla Picassa a poskytuje hlbší pohľad do jeho tvorby a vývoja.

Jedným z najkrajších miest na relaxáciu v Barcelone je Park de la Ciutadella. Aj keď v januári nebudeš mať možnosť sa tam opaľovať, môžeš si užiť príjemnú prechádzku v krásnom prostredí parku a obdivovať jeho historické budovy, fontány a jazierko.

Ak si fanúšikom futbalu, nezabudni ani na štadión Camp Nou, domovský štadión slávneho futbalového klubu FC Barcelona.

Nezabudni ochutnávať

Ak máš záujem o kultúru, nevynechaj ani gotickú štvrť Barri Gòtic, kde nájdeš úzke uličky, historické budovy a mnoho reštaurácií a obchodov, kde si môžeš vychutnať tradičnú katalánsku kuchyňu. Skús paellu, tapas alebo churros s čokoládovou omáčkou.

Okrem už spomenutých špecialít ako paella a tapas, nezabudni ochutnať crema catalana, katalánsku verziu crème brûlée, alebo calcots, špeciálnu odrodu zeleného cibuľového póru, ktorá sa obvykle podáva s omáčkou romesco.

Aby si maximálne využil svoj víkend v Barcelone, odporúča sa zakúpiť si Barcelona Card, s ktorou máš voľný prístup k verejnej doprave a zľavy na vstupy do múzeí a atrakcií.

Mimo turistickej sezóny môžeš tiež zažiť autentický miestny život a kultúru. Lokálni obyvatelia sa vracajú k svojim bežným aktivitám, a tak môžeš sledovať ich každodenný život, navštevovať miestne kaviarne a reštaurácie a získavať výnimočné zážitky, ktoré v čase hlavnej sezóny navnímaš len ťažko.

Zdroje: Wizzair, Letenky za babku, AI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá