V podzemí bratislavského hotela Kyjev znovu otvorili legendárny Luna Bar! Prináša jedinečnú retro atmosféru 70. rokov

  • Luna Bar býval kedysi jedným z najznámejších barov Bratislavy. Nový majiteľ chce jeho slávu obnoviť.
  • Luna Bar býval kedysi jedným z najznámejších barov Bratislavy. Nový majiteľ chce jeho slávu obnoviť.

Luna Bar patril v minulom storočí medzi najfrekventovanejšie bratislavské bary. Aj keď súčasná mladá generácia ho už nezažila, stále sa v hlavnom meste nájde dosť ľudí, ktorí majú na bar v podzemí hotela Kyjev dobré spomienky.

Martin Petrus, nový majiteľ priestorov, kde sa Luna Bar nachádzal, sa rozhodol obnoviť jeho zašlú slávu. Stavil na stále aktuálnu popularitu retro štýlu a snažil sa čo najvernejšie obnoviť atmosféru baru zo 70-tych a 80-tych rokov minulého storočia.

Majiteľ využil, že v priestoroch Luna Baru sa stále nachádzalo pôvodné vybavenie. Všetko, čo sa dalo použiť, bolo teda zachované. Samozrejme, bolo treba vykonať nevyhnutné opravy, no pri rekonštrukcii postupoval veľmi citlivo, aby zachoval čo najvernejšiu atmosféru legendárneho bratislavského baru.

„Snažili sme sa ponechať a obnoviť čo najvernejšie pôvodné zariadenie a sedenie v boxoch. Z pôvodnej kuchyne sa získal nový priestor pre vedľajší bar. Ten je oddelený od hlavného priestoru dvojitými „lietačkami“, ktoré sme tiež zachovali,“ povedal Martin Petrus pre portál bratislavaden.sk.

Foto: lunabar.sk

Nie je prekvapením, že hlavná náplň programu je hlavne v štýle retro. Pravidelne tu vystupujú rôzne kapely, či vystúpenia ako Burlesque Bratislava.

„Zameriavame sa na štýl retro a oldies, keďže celý priestor ostane autentický. Nebudeme hrávať žiadne techno ani nič podobné, pretože to sa do tohto priestoru vôbec nehodí.“ povedal Martin Petrus pre portál bratislava.sme.sk.

Foto: lunabar.sk

Normálne sa do baru dostanú len ľudia nad 18 rokov, no na niektoré akcie je minimálny vek 21. Podľa Petrusa to ocení najmä staršia veková skupina. Vstupenky na akcie sa dajú zakúpiť dopredu na webe Luna Baru. Znamená to, že pred barom sa dlho nečaká – jednoducho sa preukážeš občianskym preukazom a systém ťa automaticky pustí.

Miesto ako novo oživený Luna Bar si v Bratislave svoje miesto určite nájde. Svedčí o tom aj jeho rastúca popularita od otvorenia v apríli tohto roku. Je skvelé vidieť, že nový majiteľ dokázal využiť unikátnu atmosféru podniku a nepremenil ho iba na ďalší generický nočný bar.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK