V predajni KRAJ-Pekná cesta si už lacný alkohol nekúpiš, sťahujú ho z ponuky

  • Potraviny KRAJ-Pekná cesta ako prvé zo všetkých predajní zareagovali na žiadosť mestskej časti Rača a na pulty svojej prevádzky už nebudú pridávať fľašky či krabice s lacným alkoholom
  • Chcú tak pre obyvateľov mestskej časti zlepšiť prostredie i kvalitu nakupovania
kraj potraviny alkohol
Potraviny KRAJ, Instagram/kraj_potravin
  • Potraviny KRAJ-Pekná cesta ako prvé zo všetkých predajní zareagovali na žiadosť mestskej časti Rača a na pulty svojej prevádzky už nebudú pridávať fľašky či krabice s lacným alkoholom
  • Chcú tak pre obyvateľov mestskej časti zlepšiť prostredie i kvalitu nakupovania

V predajni KRAJ-Pekná cesta si čoskoro už lacný alkohol nekúpiš. Na pulty predajne v mestskej časti Rača sa už nebudú pridávať fľašky či krabice s lacným alkoholom. Informuje o tom tlačová správa spoločnosti TERNO.

Stiahnutie lacného alkoholu je reakcia na žiadosť mestskej časti Rača. Mestská časť Bratislavy tak chce pre obyvateľov zlepšiť prostredie a kvalitu nakupovania.

„Spoločnosti TERNO real este nikdy nebolo ľahostajné prostredie, v ktorom prevádzkuje svoje predajne. Či už išlo o údržbu zelene, podporu rozličných lokálnych projektov či iných aktivít,“ informuje tlačová správa.

Nelegálne požívanie alkoholu a neporiadok trápil občanov

Aj z toho dôvodu cítila spoločnosť potrebu zareagovať, keď sa na ňu obrátila mestská časť Rača s problémom, ktorý už nejaký čas trápil jej obyvateľov. Zaznamenali tu totiž viacero prípadov nelegálneho požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, čo vyvolávalo vlnu nevôle medzi občanmi.

Ako ďalej tlačová správa uvádza, ďalším problémom, ktorý občanov trápil, bol neporiadok tvorený z veľkej miery práve PET fľašami, krabicami z vína a malými fľaštičkami používanými na predaj tvrdého alkoholu.

„Spoločnosť TERNO real estate si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť a nebojí sa jej postaviť čelom. Preto na základe výzvy predstavenstva mestskej časti Rača sme k 30. 11. 2020 prestali s ďalším objednávaním vín v PET obaloch a fľaštičiek s tvrdým alkoholom s objemom 0,5 dl,“ povedal JUDr. Dávid Palička, korporátny právnik TERNO real estate s.r.o.

Súhlasíš s touto zmenou?

KRAJ – Pekná cesta nie je jediná predajňa

Táto predajňa nie je jediná, ktorá sťahuje ponuku lacného alkoholu z predaja. Starostovi mestskej časti Bratislava-Rača sa na požiadavku vyjadrila aj spoločnosť Lidl. Kým predajňa KRAJ dopredáva posledné kusy lacného alkoholu, spoločnosť Lidl už viac ako desať rokov nepredáva lacné víno balené v nápojových kartónoch.

„Spoločnosť Lidl si uvedomuje svoju spoločenskú zodpovednosť. Lacný alkohol v plastovom poháriku s objemom 0,5 dl sa nikdy nenachádzal v sortimente spoločnosti Lidl,“  vyjadril sa Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie spoločnosti Lidl.

Vzhľadom na časté znečistenie Peknej cesty a jej okolia, spoločnosť Lidl zvýšila intenzitu pravidelného čistenia parkoviska a okolia jej predajne v mestskej časti Rača – Pekná cesta. Chce tak prispieť k vytvoreniu vhodného prostredia pre pohyb a rekreáciu na Peknej ceste a v jej okolí.

Zmena príde už o pár týždňov

K tejto situácii sa vyjadril aj Michal Drotován, starosta mestskej časti Bratislava-Rača. „Oslovili sme v minulosti predajňu Terno/KRAJ, či by nebolo možné prestať predávať poldecáky a papierové vína, keďže vytvárajú problém nelegálneho pitia na lavičkách, odpad po uliciach a podobne. Reagovali pozitívne a končia s týmto predajom,“ napísal na Facebooku starosta.

Michal Drotován sa vo svojom statuse ďalej vyjadril, že verí, že sa postupne pridajú aj ďalšie prevádzky v Rači. Plne si uvedomuje, že riešenie tohto problému je dlhodobá vec a je potrebné veľké množstvo krokov.

Ako starosta Rače poznamenal, nie je to ľahká a populárna téma a nedá sa riešiť „na kľúč“. Obyvatelia Rače sa však citeľnej zmeny dočkajú už v najbližších týždňoch, keď sa minú zásoby v miestnej predajni KRAJ-Pekná cesta, a ďalej už nebudú dostupné.

Zdroj: Arthur Media

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech