V prípade vraždy Daniela Tupého prehovoril svedok. Podrobne opísal, ako mal advokát zabíjať

  • Adam Puškár, obvinený z vraždy Daniela Tupého, mal študenta dobodať
  • Vyplýva to zo svedeckej výpovede
  • Svedok porozprával, čo sa v osudný večer presne stalo
Spomienka na Daniela Tupého
TASR/Štefan Puškáš
  • Adam Puškár, obvinený z vraždy Daniela Tupého, mal študenta dobodať
  • Vyplýva to zo svedeckej výpovede
  • Svedok porozprával, čo sa v osudný večer presne stalo

Medzi Slovákmi sa po 18 rokoch prebudila spomienka na vraždu študenta Daniela Tupého, ku ktorej došlo v piatok 4. novembra 2005 v Bratislave na Tyršovom nábreží. A až v utorok 21. marca 2023 sa uskutočnila akcia NAKA s názvom KARMA, v rámci ktorej elitní policajti zadržali osem podozrivých z tohto skutku, neskôr pribudli ďalší dvaja zadržaní. 

Ako sme ťa informovali, medzi zadržanými boli muži patriaci do neonacistickej skupiny, no o dva dni neskôr ich prepustili. Na mieste činu bol však podľa polície aj súčasný advokát Adam Puškár. Ten v minulosti zastupoval viaceré kontroverzné mená vrátane hudobníka Jaroslava Pagáča, ktorý čelil obvineniam z výroby extrémistických materiálov.

Portál tvnoviny.sk aktuálne prichádza so zistenými dôkazmi, na základe ktorých padlo obvinenie voči Puškárovi. Okrem neho v súčasnosti nie je zadržaná žiadna iná osoba.

Televízia Markíza má k dispozícii uznesenie vyšetrovateľa. Vyplýva z neho, že v kauze prehovoril jeden zo svedkov, pričom za útočníka označil práve bratislavského advokáta.

Hrozivá výpoveď

Vo svedeckej výpovedi sa uvádza, že Puškár patril do skupiny neonacistov, ktorá sa na Tyršovom nábreží v roku 2005 dostala do bitky s partiou študentov. Táto skupina sa pritom mala stretávať pravidelne s cieľom pobiť sa.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: tvnoviny.sk, archív SIU, SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá