V rebríčku TOP 10 inovatívnych žien sveta je aj Slovenka: Petra Dzurovčinová posúva Bratislavu vpred

  • V súvislosti s Medzinárodným dňom žien agentúra vybrala 10 žien, ktoré dosiahli veľký pokrok vo svojich komunitách
  • Jednou z nich je aj Petra Dzurovčinová, historický prvá bratislavská Chief Innovation Officer-ka
inovácie samospráva zahraničie slovensko
Petra Dzurovčinová, Bratislava.sk
  • V súvislosti s Medzinárodným dňom žien agentúra vybrala 10 žien, ktoré dosiahli veľký pokrok vo svojich komunitách
  • Jednou z nich je aj Petra Dzurovčinová, historický prvá bratislavská Chief Innovation Officer-ka

V rebríčku top 10 inovatívnych žien sveta sa ocitla aj jedna Slovenka. Petra Dzurovčinová je líderkou pre inovácie mesta Bratislavy. Informoval o tom bratislavský primátor Matúš Vallo.

Prestížny rebríček

Agentúra Bloomberg Philanthropies sa zameriava na 5 kľúčových oblastí – umenie, vzdelávanie, životné prostredie, vládne inovácie a verejné zdravie. Ako uvádzajú na svojej stránke, snažia sa zabezpečiť lepší život pre najväčší počet ľudí.

Zahŕňa nadáciu Mike Bloomberga, poskytuje taktiež firemnú a osobnú filantropiu. Spadá tu aj agentúra Bloomberg Associates, ktorá spolupracuje so starostami miest v celom svete.

Agentúra pracuje vo viac ako 810 mestách a 170 krajinách. Ako uvádzajú na svojej stránke, v roku 2020 investovali po celom svete 1,6 miliardy dolárov.

Mike Bloomberg prostredníctvom agentúry pomáha mestám a vedúcim predstaviteľom miest naplno využívať ich potenciál posilňovaním ich vodcovských schopností, inovácií, dát a schopností spolupráce.

inovácie samospráva zahraničie slovensko
zdroj: Bloomberg Cities

Ženy z rôznych oblastí

V súvislosti s Medzinárodným dňom žien agentúra vybrala 10 žien, ktoré dosiahli veľký pokrok vo svojich komunitách. Ženy sú z rôznych oblastí.

Či už sa jedná o riešenie mnohých kríz globálnej pandémie alebo o riešenie už existujúcich výziev, predstaviteľky ženských miest boli kľúčom k rozvoju, uskutočneniu a rozšíreniu niektorých z najefektívnejších inovácií uplynulého roka, uvádza Bloomberg Cities.

Som veľmi rád, že Bloomberg Cities si všimli našu Petru Dzurovčinovú, ktorá pre nás pracuje už 2 roky ako historický…

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Tuesday, 9 March 2021

Ako Matúš Vallo, primátor Bratislavy dnes informoval na svojom Facebooku, jednou z vybraných žien sa stala aj Slovenka Petra Dzurovčinová.

„Som veľmi rád, že Bloomberg Cities si všimli našu Petru Dzurovčinovú, ktorá pre nás pracuje už 2 roky ako historický prvá bratislavská Chief Innovation Officer-ka, respektíve splnomocnenkyňa pre inovácie,“ uviedol v statuse.

Testovacie zariadenie a online prístup k službám

Ako Bloomberg Cities informuje, Petra pred niekoľkými rokmi prišla s tým, že hlavné mesto Slovenska potrebuje samostatné oddelenie, ktoré bude podnecovať inovácie v správe miest, a to s rozpočtom a personálom nevyhnutným na dosiahnutie výsledkov.

Keď sa teda Matúš Vallo stal starostom a požiadal ju, aby založila kanceláriu, akú si predstavovala, Petra sa chopila šance. „Ak nemáte všetky tieto komponenty, inovácia nikdy nie je prioritou,“ uviedla.

Petra taktiež stojí za projektom s názvom živé laboratórium. Jedná sa o testovacie zariadenie pre mesto, ktoré si pred investovaním do nich vyskúša nové technológie alebo spôsoby riešenia problémov.

Matúš Vallo ako patrón bratislavských lesov: „Oddych má prednosť pred ťažbou“

Druhým hlavným zameraním sú online spôsoby prístupu k službám pre obyvateľov. Ako Bloomberg Cities informuje, Bratislava už umožňuje platiť dane z nehnuteľností či prihlásiť dieťa do školy online.

Pravdou je, že tieto služby využívajú obyvatelia Bratislavy málo. Petra sa spolu so svojím tímom tomuto problému začína venovať práve prostredníctvom rozhovorov s obyvateľmi mesta.

Zdroj: Bloombergcities

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech