Tasca láska & Zuzana Salamon - titulka deskt
Tasca láska & Zuzana Salamon - titulka mobil
Tasca láska & Zuzana Salamon

V reštaurácii v Malage sa dohovoríš aj po slovensky. Tvojím sprievodcom španielskymi chuťami bude sympatická Zuzana

  • Slovenka Zuzana šla za svojím snom a dnes má v Malage reštauráciu
  • Zákazníkov obslúži, aj keď majú iné reštaurácie zatvorené, a vo viacerých jazykoch
  • Slovenka Zuzana šla za svojím snom a dnes má v Malage reštauráciu
  • Zákazníkov obslúži, aj keď majú iné reštaurácie zatvorené, a vo viacerých jazykoch

Poďme sa presťahovať do Malagy,“ prišla s trochu bláznivým a odvážnym nápadom Slovenka Zuzana Salamon, keď sa odtiaľ vrátila z jazykového kurzu. 

Sen o živote v Španielsku si splnila. Dnes je tam už 6 rokov a piaty mesiac maká vo vlastnej reštaurácii Tasca láska. Hoci jej chýbajú príbuzní (a horčica), na Slovensko sa vrátiť neplánuje. S rodinou si tu zvykla, páči sa im iný životný štýl Španielov. Reštaurácia ju napĺňa a chce ju ďalej rozširovať, zlepšovať a robiť ľudí šťastnými svojimi jedlami.

Porozprávali sme sa so Zuzanou o tom, ako sa jej podarilo splniť si sen o Malage, a úskaliach i radostiach podnikania v Španielsku či v gastro biznise. 

Z týždňa sa stalo navždy 

Zuzana sa do Malagy aj ku gastro biznisu dostala náhodou. Vyštudovala učiteľstvo slovenského a anglického jazyka a ekonomiku. Na Slovensku pracovala v IBM, kde sa počas 4 rokov ku gastru priblížila jedine ako zákazníčka. Ešte popri štúdiu sa začala učiť po španielsky. Rozhodla sa pre jazykový kurz v zahraničí a kolegyňa, ktorá jej odporučila Malagu, jej navždy zmenila život.

Pred tými 12 až 13 rokmi musela hľadať na mape, kde sa vôbec Malaga, vtedy ešte menej populárne mesto, nachádza. Z týždňa bolo zrazu 5 týždňov, a ani to Zuzane nestačilo. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá