V škole v Rusku sa strieľalo, zomrelo 13 osôb a najmenej 21 je zranených

  • Zranenia utrpelo asi 21 ľudí
  • Polícia sa na miesto okamžite dostavila
streľba v ruskej škole
Streľba na strednej škole v Rusku, TASR/Russian Investigative Committee via AP
  • Zranenia utrpelo asi 21 ľudí
  • Polícia sa na miesto okamžite dostavila

V ruskom meste Iževsk, ktoré sa nachádza vo východnej časti európskeho Ruska, dnes zaútočil na školu neznámy páchateľ. Polícia podniká všetky potrebné kroky a opatrenia na zadržanie páchateľa, informuje agentúra TASS.

Polícia sa na miesto okamžite dostavila. Ako uvádza portál, pedagógovia a študenti sú momentálne evakuovaní. BBC informuje, že ozbrojenec zastrelil najmenej šesť osôb. Ďalších minimálne 20 ľudí utrpelo zranenia, píše SITA.

Podľa situácie v škole č. 88 sú zapojené všetky sily a prostriedky. Na mieste pracujú všetky špeciálne služby, záchranka. Prišiel som na miesto, budem promptne hlásiť všetko, čo sa stane,“ napísal šéf ministerstva vnútra Brechalov na svojom Telegrame.

TASR píše, že správu o obetiach a zranených potvrdil na sociálnej sieti Telegram aj najvyšší predstaviteľ republiky Alexandr Brečalov, ktorý dodal, že útočník sa zastrelil.

Spravodajský web 112 napísal, že medzi obeťami sú traja školáci údajne vo veku 10, 11 a 15 rokov.

Podľa rozhlasovej stanice Rádio Sloboda (RFE/RL) majú deti strelné, ale aj bodno-rezné zranenia, ako aj zlomeniny. Stav najmenej dvoch zo zranených detí je vážny.

Na mieste zasahovali policajné a záchranné zložky, ktorým sa veľkú časť školákov a učiteľov podarilo odsunúť do bezpečia. Iné deti sa s učiteľmi zamkli v učebniach.

Sledkom potvrdil, že útočník po svojom čine spáchal samovraždu. Jeho telo našli zasahujúce zložky pri obhliadke objektu.

Životy najmenej 13 ľudí vrátane siedmich detí si v pondelok vyžiadala streľba v škole v stredoruskom meste Iževsk. Aktualizovanú bilanciu zverejnili vyšetrovatelia, ktorí predtým informovali o deviatich obetiach, informovala agentúra AFP.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom), ktorý je označovaný za ruskú obdobu amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), vo svojom vyhlásení dodal, že zranenia pri útoku v škole utrpelo 14 detí a sedem dospelých.

Sledkom medzičasom informoval, že streľbu v škole spustil 34-ročný Arťom Kazancev, ktorý bol absolventom tejto školy. Vládne úrady potvrdili, že po útoku spáchal samovraždu. Jeho telo našli policajti v jednej z učební školy.

Ministerstvo vnútra dodalo, že útočník mal pri sebe dve pištole a veľkú zásobu munície. V súvislosti s tragédiou úrady Udmurtskej republiky, ktorej je Iževsk hlavným mesto, vyhlásili trojdňový smútok.

Do danej školy v Iževsku chodí 982 detí a zamestnaných je tam 80 učiteľov.

Zdroje: Tass.ru, SITA, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá