V Štátnej karanténe Gabčíkovo už nie je nikto, poslední repatrianti odišli domov

  • Karanténne zariadenie v Gabčíkove bolo zriadené ako prvé na Slovensku v súvislosti s ochorením Covid-19. V nepretržitej prevádzke fungovalo 89 dní
Štátna karanténa Gabčíkovo
Karanténne zariadenie v Gabčíkove je už dnes prázdne, TASR/Vladimír Benko/MV SR
  • Karanténne zariadenie v Gabčíkove bolo zriadené ako prvé na Slovensku v súvislosti s ochorením Covid-19. V nepretržitej prevádzke fungovalo 89 dní

Posledných šesť repatriantov opustilo v piatok 12. júna karanténne zariadenie v Gabčíkove. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Ako dodala, stalo sa tak po 89 dňoch nepretržitej prevádzky karanténneho zariadenia, ktoré bolo v súvislosti s ochorením Covid-19 zriadené ako prvé na Slovensku.

V Gabčíkove bolo počas troch mesiacov ubytovaných 3 678 repatriantov, z ktorých 58 bolo pozitívne testovaných na koronavírus. V prípade štyroch repatriantov doba karantény dosiahla až 50 dní,” uviedla Farkasová.

Počas piatka 12. júna hasiči demontovali krízové stany, ktoré slúžili ako zázemie pre personál a dobrovoľníkov. V ubytovacích bunkách bola tiež vykonaná dezinfekcia priestorov a nábytku.

V karanténnych zariadeniach boli umiestňovaní ľudia, ktorí v čase šírenia koronavírusu pricestovali zo zahraničia a museli absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu. Len za pomoci ministerstva zahraničných vecí a zastupiteľských úradov v zahraničí sa na Slovensko vrátilo 6 344 ľudí zo 110 krajín.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK