V Tatrách otvorili novú turistickú atrakciu, po vzore Škandinávie sa tu ubytuješ v štýlových domčekoch

  • V Demänovskej doline, uprostred lyžiarskeho strediska Jasná otvorili nevídanú novinku
  • Ubytovať sa tu môžeš v minimalistických drevených chatkách Tree Houses, ktoré sú umiestnené priamo v lese
Robert Štaffen/Björnsonka
  • V Demänovskej doline, uprostred lyžiarskeho strediska Jasná otvorili nevídanú novinku
  • Ubytovať sa tu môžeš v minimalistických drevených chatkách Tree Houses, ktoré sú umiestnené priamo v lese

V lyžiarskom stredisku Jasná, Nízke Tatry vyrástlo nové, unikátne bývanie. Štýlové, minimalistické drevené chatky umiestnené priamo v lese sú integrálnou súčasťou areálu známeho hotela Björnson.

Vďaka tomuto novému prírastku vznikol priamo v srdci Jasnej, kúsok od okolitých zjazdoviek, jedinečný ubytovací komplex. V areáli sa po novom môžeš ubytovať v pôvodnom hoteli Björnsonka, vo Ville, v Hosteli a aj v nových chatkách Tree Houses.

V srdci najkrajšej doliny na Slovensku má vzniknúť betónové mesto. Spustila sa masívna petícia

Aktuálna ubytovacia kapacita je spolu 216 lôžok vrátane prísteliek. Pri prestavbe pôvodných, ale aj výstavbe tých nových častí areálu Björnsonka boli použité prírodné a zároveň inteligentné materiály. Hlavnou myšlienkou výstavby bolo priniesť do vyhľadávaného prostredia Nízkych Tatier niečo nové, ale v súlade s prírodou. A podarilo sa.

Björnsonka
zdroj: Björnsonka

Tree Houses prinášajú do našich končín kus Škandinávie – severskú architektúru s vkusným dizajnom. V tomto prípade je podľa tvorcov projektu na prvom mieste príroda a až potom samotný objekt.

„Šetrný prístup k prírode je alfou a omegou tohto typu bývania. Stromy zostanú zachované, chatky sú osadené vo vzduchu a sú súčasťou lesa. Chatky sa tak prispôsobujú prírode, nie príroda chatkám.“

zdroj: Björnsonka

Björnsonka
zdroj: Björnsonka

Pätnásť dvojchát, ktoré sú oddelené akustickou stenou, môžu fungovať ako jeden veľký prepojený priestor, alebo samostatne ako dve oddelené chatky. Rezervovať je možné celú dvojchatku, ktorá má kapacitu osem osôb, alebo oddelene jednu chatku pre štyroch.

V obývacej časti si môžeš rozložiť aj gauč, čím vzniknú ďalšie dve lôžka. Kapacita jednej chatky sa teda dokáže zvýšiť až na šesť osôb a v dvojchatke sa zase pohodlne ubytuje aj dvanásť ľudí.

Björnsonka
zdroj: Björnsonka

zdroj: Björnsonka

Za zmienku stojí aj fakt, že v chatkách sú využité smart riešenia, nakoľko je toto ubytovanie napojené na riadiaci inteligentný systém. V praxi to znamená, že svoje ubytovanie máš pod kontrolou len ty. Môžeš si nastaviť vykurovanie či niekoľko scén osvetlenia.

Ako ubytovaný hosť môžeš zároveň využívať všetky výhody hlavnej chaty vrátane raňajok či polpenzie v reštaurácii, wellness a ďalších poskytovaných služieb. Samozrejme, všetko podľa kritérií aktuálnych epidemiologických nariadení.

Do 4. decembra sa tu v rámci jesenného balíčka môžu ubytovať dve osoby na dve noci za 180 eur. V rámci predvianočného balíčka, ktorý je platný do 23. decembra ťa ubytovanie v tree housoch bude stáť od 149 eur do 189 eur taktiež na dve noci pre dve osoby. Vianočný balíček od 22. decembra do 27. decembra je o niečo drahší. Jeho cena sa pohybuje od 390 eur až po 690 eur – 2 osoby/ 3 noci.

Zdroj: Björnsonka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech