V tejto farme budúcnosti vypestuješ jedlo s minimom vody

  • Oblastiam, ktoré sú odkázané na dovoz čerstvého ovocia a zeleniny, svitá na lepšie časy.
local-roots-container-farm-1020x610
Local Roots Facebook
  • Oblastiam, ktoré sú odkázané na dovoz čerstvého ovocia a zeleniny, svitá na lepšie časy.

Spoločnosť Local Roots prichádza s unikátnymi kontajnerovými farmami, vďaka ktorým možno vypestovať čerstvý šalát, jahody či kapustu s dennou spotrebou vody, ktorá predstavuje iba 75 litrov. Podľa spoluzakladateľa spoločnosti, Dana Kuenziho, Local Roots na trhu nemá veľkú konkurenciu, nakoľko ich kontajnerové farmy vyprodukujú ovocie a zeleninu dvakrát rýchlejšie ako tradičné farmy, pričom spotrebujú iba 97% vody a nepoužívajú žiadne pesticídy či herbicídy. V jednom kontajneri možno vypestovať toľko potravín, ako na dvoch hektároch pôdy.

Ako je to možné? Všetko tajomstvo spočíva v špeciálnych LED svietidlách, ktoré sú naladené na špecifické vlnové dĺžky a intenzity, ako aj v senzorových systémoch monitorujúcich vodu, živiny a atmosferické podmienky.

zdroj: Local Roots Facebook

Tieto farmy by mohli nájsť svoje využitie najmä v suchých a nehostinných oblastiach. Prvé kontajnery boli umiestnené v Los Angeles a ďalšie poputujú ešte v tomto roku do Marylandu. A kto vie. Možno práve vďaka tejto pestovateľskej technológii od Local Roots budú môcť jedného dňa astronauti vo vesmíre konzumovať čerstvé potraviny.

zdroj článku: inhabitat.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech