V Trnave pribudne nová rekreačno-oddychová zóna. Mesto bude spolupracovať so známym ateliérom

  • Zóna vznikne v lokalite Kravský pasienok II
  • S ateliérom, ktorý súťaž vyhral, už mesto spolupracovalo v minulosti
pjimage – 2022-01-17T142204.717
Facebook/Mesto Trnava
  • Zóna vznikne v lokalite Kravský pasienok II
  • S ateliérom, ktorý súťaž vyhral, už mesto spolupracovalo v minulosti

Brniansky Atelier Fontes by mal na základe výsledku verejného obstarávania realizovať projektovú dokumentáciu pre mesto Trnava v lokalite Kravský pasienok II (sever). Mesto má zámer vybudovať novú rekreačno-oddychovú zónu, pre jej potreby pred krátkym časom odkúpilo Kravský pasienok od súkromného vlastníka.

Vzhľadom na nízku ekologickú stabilitu územia v katastrálnom území Trnavy a nutnosť adaptácie krajiny na klimatické zmeny chce radnica vytvoriť na ornej pôde prírode blízke biotopy, predovšetkým vodný, mokraďový, lesný, lesoparkový, lúčny, trávnatý, podľa podmienok územia a podmienok strategických dokumentov mesta.

Do súťaže sa podľa informácií, zverejnených vo vestníku verejného obstarávania, prihlásili dvaja uchádzači, obaja z iných členských štátov EÚ. Hodnota zákazky je 136 350 eur bez DPH.

Od víťaza sa očakáva okrem iného architektonický koncept riešenia, realizačný projekt, prípadná súčinnosť v procese verejného obstarávania na výber zhotoviteľa stavebných prác a tiež projekt rozvojovej starostlivosti na desať rokov.

Atelier Fontes v roku 2016 spolupracoval, ako uvádza na svojom webe, s mestom Trnava na revitalizácii toku Trnávka.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá