V týchto krajinách si už auto so spaľovacím motorom čoskoro nekúpiš. Skôr či neskôr ich zákaz čaká aj Slovensko

  • Severania o 4 roky, Británia či Nemecko v roku 2030
  • Doba benzínu a dieslu sa pomaly, ale isto blíži ku koncu
  • Zdá sa, že s elektromobilom raz budú jazdiť všetci – či chcú alebo nie
elektromobilita
Na snímke sprístupnenie novovybudovanej elektronabíjacej stanice pre elektromobily na ulici J. Kostru v Trebišove., TASR/Roman Hanc
  • Severania o 4 roky, Británia či Nemecko v roku 2030
  • Doba benzínu a dieslu sa pomaly, ale isto blíži ku koncu
  • Zdá sa, že s elektromobilom raz budú jazdiť všetci – či chcú alebo nie

Azda najpoužívanejším slovom v automobilovom priemysle je dnes elektromobilita. Firmy, či chcú alebo nie, musia sa venovať aj týmto vozidlám. Dnes preto, aby dodržali nové limity a vyhli sa obrovským pokutám. A neskôr preto, aby vôbec mali čo predávať, keď jednotlivé krajiny už vyhlasujú, kedy úplne zakážu predaj spaľovacích áut.

Áno, v niektorých krajinách si už naozaj čoskoro nebude môcť nikto kúpiť nové auto na benzín či diesel. Najväčší milovníci elektrických áut, Nóri, plánujú takýto krok už do 4 rokov. Pridáva sa k ním aj ázijská krajina, odkiaľ pochádzajú známe automobilky Kia či Hyundai, Južná Kórea.

zdroj: Unsplash/ Morgan Vander Hart

Niekoľko európskych krajín si už vytýčilo rok 2030, vrátane Veľkej Británie a Nemecka. Predstav si týchto fanúšikov svojich silných áut ako BMW, Audi, Mercedes či Porsche, ako o chvíľu kupujú už iba elektromobily a hybridy.

Prinášame ti zoznam 27 štátov, ktoré sa už v pomerne blízkej budúcnosti oficiálne rozhodli vydať touto cestou. Niektoré z nich, ako naši rakúski susedia, sa rozhodli ísť menej drastickou cestou a napríklad rozhodli, že zákaz spaľovacích áut sa bude od roku 2027 týkať len nových taxíkov alebo v prípade Belgicka len nových firemných vozidiel.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: archív Startitup, Tesla magazin

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK