V USA COVID-19 neslabne, práve naopak. Zaznamenali najvyšší denný nárast prípadov od konca apríla

  • V utorok v krajine potvrdili okolo 34 700 ďalších infikovaných
  • Po ďalších štátoch USA zaevidoval svoj vôbec najvyšší denný nárast aj najľudnatejší štát Kalifornia
new york koronavirus
TASR/AP
  • V utorok v krajine potvrdili okolo 34 700 ďalších infikovaných
  • Po ďalších štátoch USA zaevidoval svoj vôbec najvyšší denný nárast aj najľudnatejší štát Kalifornia

Spojené štáty zaznamenali za uplynulých 24 hodín najvyšší denný nárast prípadov nákazy novým koronavírusom od konca apríla. V utorok v krajine potvrdili okolo 34 700 ďalších infikovaných, čo je tiež tretí najvyšší počet od začiatku pandémie, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa.

Informovala o tom agentúra DPA s tým, že na porovnanie bol 1. júna denný prírastok počtu nakazených približne 17 400 a dosiaľ najvyšší počet (36 400) zaregistrovali v USA 24. apríla.

Po ďalších štátoch USA zaevidoval svoj vôbec najvyšší denný nárast aj najľudnatejší štát Kalifornia. V utorok tam hlásili 7149 nových prípadov, oznámil v stredu guvernér Gavin Newsom. Obsadenosť kalifornských nemocníc za dva týždne stúpla o takmer 30 percent. Newsom vyzval takmer 40 miliónov obyvateľov štátu, aby zostali doma, ak to je možné, zachovávali odstup a nosili ochranu tváre.

23 nových prípadov za stredu. Veľké ohnisko sa tvorí v jedinom okrese

USA medzičasom vykonávajú výrazne viac testov než pred niekoľkými mesiacmi, čo prezident Donald Trump opakovane uviedol ako dôvod vysokého počtu potvrdených prípadov. Rastúci počet hospitalizovaných je však považovaný za ukazovateľ toho, že sa situácia znova vyhrocuje. Znepokojenie vyvoláva u expertov najmä vývoj v štátoch Florida, Texas a Arizona, píše DPA.

Spojené štáty podľa priebežnej bilancie Univerzity Johnsa Hopkinsa zaznamenali dosiaľ viac ako 2,37 milióna potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom a 121 870 úmrtí na chorobu Covid-19, ktorú tento vírus spôsobuje. V oboch ukazovateľoch sú to najvyššie počty spomedzi všetkých krajín sveta. Celkovo 647 548 ľudí sa už v USA uzdravilo.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech