V zákaze vychádzania je dvojdňová diera, počas ktorej žiadny zákaz neplatí

  • Zákaz vychádzania sa má skončiť 24. januára a znova začať 27. januára
  • V zákaze vychádzania je tak dvojdňové okno
Matovič, Krajčí
TASR/Jakub Kotian
  • Zákaz vychádzania sa má skončiť 24. januára a znova začať 27. januára
  • V zákaze vychádzania je tak dvojdňové okno

Vláda na dva dni prerušila zákaz vychádzania. Upozornil na to podpredseda mimoparlamentnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Richard Raši s tým, že podľa aktuálnych uznesení vlády platí zákaz vychádzania do nedele 24. januára, ale ten ďalší sa začína až v stredu 27. januára. Informovala o tom hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.

V čase, keď sa na Slovensku koronavírusom denne nakazia tisíce ľudí a približne stovka ich v priemere denne zomrie, ide podľa Rašiho o hazard so zdravím obyvateľov. „Všetci odborníci totiž považujú zníženie mobility obyvateľstva za najúčinnejšiu zbraň v boji s koronavírusom,” podotkol. Dodal tiež, že vláda zákaz vychádzania od stredy 27. januára odsúhlasila až po takmer týždňovom rokovaní v nedeľu 17. januára a uznesenie zverejnila až na druhý deň.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej besede povedal, že súčasný zákaz vychádzania sa má predĺžiť do 7. februára, pričom od 27. januára bude platiť jeho prísnejšia forma. V prijatom uznesení vlády však nájdeme niečo iné.

Vláda na svojom rokovaní 31. decembra 2020 rozhodla, že od 1. januára od 5:00 bude platiť zákaz vychádzania, ktorý potrvá do nedele 24. januára. Cez víkend prijal kabinet uznesenie, na základe ktorého má platiť zákaz vychádzania od stredy 27. januára do nedele 7. februára.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR pre agentúru SITA uviedol, že touto témou sa bude vláda SR zaoberať na svojom najbližšom zasadnutí. „O termíne budeme informovať,” doplnil úrad vlády.

 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech