Vakcína funguje: V európskej krajine už regióny hlásia nula úmrtí na COVID, obete rátali v stovkách denne

  • V UK svitá na lepšie časy, za posledný týždeň zaznamenali viaceré regióny 0 úmrtí v dôsledku nákazy COVID-19
  • Znižuje sa aj miera infekcie, pozitivita radikálne klesla najmä u seniorov
  • Pozitivita klesla po začiatku očkovania
TASR/Sven Hoppe/dpa via AP, TASR/AP/Kirsty Wigglesworth
  • V UK svitá na lepšie časy, za posledný týždeň zaznamenali viaceré regióny 0 úmrtí v dôsledku nákazy COVID-19
  • Znižuje sa aj miera infekcie, pozitivita radikálne klesla najmä u seniorov
  • Pozitivita klesla po začiatku očkovania

Zdá sa, že Veľkej Británii začalo pomaly svitať na lepšie časy. Karta sa obracia a krajina hlási vo viacerých regiónoch nula úmrtí, rovnako počet úmrtí klesá aj v rušnom Londýne. Znížili sa aj počty nakazených, najmä vo vekovej skupine nad 70 rokov. Práve daná skupina je „najzaočkovanejšia“, no a dáta z Veľkej Británie teda jasne dokazujú, že vakcína funguje. 

Budúcnosť očkovania proti Covidu nie je vo vakcíne. Vedci tvrdia, že našli účinnejší a príjemnejší spôsob

Viaceré regióny hlásia za posledný týždeň 0 obetí v dôsledku nákazy COVID-19. Takéto skvelé správy hlásia počas obdobia 6 mesiacov po prvýkrát. Takmer celé územie Veľkej Británie zaznamenalo za týždeň aspoň 1 deň bez úmrtí.

Z oficiálnych dát vyplýva, že v stredu nedošlo k žiadnemu úmrtiu na juhovýchode, vo West Midlands, Yorkshire, Humber či  na východe Anglicka. Juhozápadnému Anglicku sa darí najlepšie, počas 3 dní posledného týždňa neznamenali žiadne úmrtia spôsobené koronavírusom. Rušný Londýn zaznamenal za v priemere 1,5 úmrtí za týždeň. 

Denný prírastok úmrtí na COVID 19 v UK
zdroj: Reprofto: Worldometers.org

NULA

Ako uvádza Daily Mail, úmrtia v krajine tento týždeň klesli na päťmesačné minimum. Denný priemer úmrtí je okolo 80, čo je vzhľadom na január, kedy bolo hlásených v priemere 1 000 obetí denne, skutočne optimistické. Klesá aj riziko nákazy, no najviac je chránená skupina seniorov. Práve seniori sú „najzaočkovanejšiou“ vzorkou. Od začiatku očkovania sa miera nákazy u ľudí vo veku 70 až 79 rokov znížila z čísla 100 000 na 13,3.

Exkluzívne: Slovenská vakcína funguje na odlišnom princípe. Bude oveľa bezpečnejšia

Naopak, počet infikovaných narastal v skupine školákov. Miera infekcie sa zvýšila z 39,9 na 63,5 na 100 000 u detí vo veku 5 až 9 rokov. Aktuálne je však stále najvyšší počet nakazených u 10 až 19 ročných. Nebezpečné je, že u mnohých z nich je ochorenie bezpríznakové, no a môžu sa tak stať potenciálnymi šíriteľmi COVID-u, bez toho, aby o pozitivite vôbec vedeli. 

Zdroj: Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech