Vallo predstavil svoju rýchlu rotu. Bratislavčania sa môžu sťažovať a mesto problémy expresne vyrieši, sľubuje

  • Bratislava od 1. septembra spustila inovatívny projekt, ktorým rieši drobné nedostatky v meste
  • Občania ich môžu mestu nahlasovať prostredníctvom formuláru
Matúš Vallo Slovensko Bratislava Rýchle zásahy
Matúš Vallo, TASR/Jakub Kotian, Jaroslav Novák
  • Bratislava od 1. septembra spustila inovatívny projekt, ktorým rieši drobné nedostatky v meste
  • Občania ich môžu mestu nahlasovať prostredníctvom formuláru

V každom meste sa nachádzajú drobné nedostatky –  či už je to neodhrnutý chodník, nefunkčný semafor alebo ohnutá značka, obyvateľov tieto problémy vedia potrápiť. Hlavné mesto Slovenska však prišlo s riešením, ktoré poteší nejedného Bratislavčana.

Nový projekt, ktorý bol spustený 1. septembra 2021, sľubuje riešenie drobných nedostatkov v uliciach Bratislavy do 72 hodín. Práve kvôli rýchlemu nasadeniu sa projekt nazýva Rýchle zásahy.

Ako informuje oficiálna stránka Bratislavy, mesto je pripravené určité nedostatky operatívne riešiť v čo najkratšom čase.

Drobné opravy chcú realizovať ešte efektívnejšie

Primátor sa s týmto projektom obracia na občanov Bratislavy, pretože práve na základe ich podnetov sa Komunálny podnik a iné odborné oddelenia Magistrátu Bratislavy môžu postarať o odstránenie nedostatkov, ktoré sa nachádzajú na pozemkoch či komunikáciách v správe mesta.

„Je pre nás veľmi dôležité, aby sme stíhali opravovať všetky malé veci, ktoré sa objavujú po celom meste. Práve preto potrebujeme vašu pomoc, Bratislavčaniek a Bratislavčanov, aby ste nám povedali, čo sa kde deje,“ povzbudzuje Matúš Vallo občanov.

Ako však informoval, niektoré opravy v meste nie je možné zrealizovať zo dňa na deň. „No tie, pri ktorých to možné je, chceme robiť ešte efektívnejšie,“ uviedol v príspevku na Facebooku.

Nahlásil si už podnet cez projekt Rýchle zásahy?

Oprava sa vo výnimočných prípadoch môže predĺžiť

Celý systém projektu funguje jednoducho. Ak si na ceste všimneš drobný nedostatok, prostredníctvom stránky vyplníš formulár, ktorý mesto následne vyhodnotí a kompetentní daný problém vyriešia. Okrem určitých informácií je potrebné priložiť aj fotku daného problému.

„Na riešení rýchlych zásahov spolupracujeme s Odkazom pre starostu. Do pár hodín od pridelenia podnetu vyhodnotí mesto Bratislava časové možnosti jeho riešenia. Ak sa v prvotnej odpovedi podnetu bude nachádzať označenie „Rýchly zásah“, vyriešime ho do 72 hodín od okamihu pridelenia,“ uvádza oficiálna stránka mesta.

Aj napriek tomu, že projekt sľubuje riešenie problému v čo najkratšom čase, vo výnimočných situáciách sa táto doba môže predĺžiť. Má ísť o situácie v podobe zhoršených poveternostných podmienok, počasia alebo iných nepredvídateľných okolnosti.

Každý podnet zaradíš do jednej z kategórií

Pre lepší prehľad sú Rýchle zásahy rozdelené do 5 hlavných kategórií, ktoré sa následne delia do 9 podkategórií. Keď sa rozhodneš nahlásiť podnet, jednoducho vyberieš kategóriu, do ktorej spadá.

Prvou kategóriu je Zeleň a životné prostredie. V tomto bode môžeš podať podnet na zle pokosenú trávnatú plochu, zlomený konár v havarijnom stave či neorezanú prícestnú zeleň.

Ďalšou kategóriou je Mestský mobiliár, v ktorom je zahrnutý napríklad preplnený kôš. Na chýbajúci alebo poškodený kanalizačný poklop môžeš upozorniť v kategórii Verejné služby.

Ak si na ceste či chodníku všimneš znečistenie, slúži na to kategória v Cesty a chodníky. Poslednou kategóriou je Dopravné značenie, ktorá zahŕňa poškodené dopravné značenie alebo nefunkčné semafory.

Zdroje: Facebook, Bratislava

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá