Vallovi došla trpezlivosť, kupuje erotický salón, ktorý je hanbou Bratislavy. Cenu zjednal pod dva milióny eur

  • Kontroverzná prevádzka v najstaršom historickom parku v strednej Európe bola už pár mesiacov na predaj
  • Bývalú cukráreň, ktorá sa neskôr stala erotickým salónom, sa mesto rozhodlo konečne odkúpiť
fag
TASR/Martin Baumann, Pavel Neubau
  • Kontroverzná prevádzka v najstaršom historickom parku v strednej Európe bola už pár mesiacov na predaj
  • Bývalú cukráreň, ktorá sa neskôr stala erotickým salónom, sa mesto rozhodlo konečne odkúpiť

Sad Janka Kráľa je jedinečný poklad v srdci Bratislavy. Primátor mesta Matúš Vallo už pred viac ako mesiacom oznámil, že magistrát sa snaží pre Bratislavčanky a Bratislavčanov získať posledný objekt v areáli sadu, ktorý mestu zatiaľ nepatrí. Ide o budovu, v ktorej dlhé roky fungoval erotický salón Messalina Club.

Ošarpaná budova sa totižto objavila na predaj, na webe Nehnuteľnosti.sk. Bývalý erotický salón tu bol ponúkaný za sumu 2 130 000 eur. Vlastníkom budovy je od roku 1994 právnická osoba, ktorá pred rokmi premenila prevádzku cukrárne na erotický salón.

Kristína Kövešová: Každý týždeň mi píšu obete sexuálneho zneužívania

Mesto prejavilo záujem o nehnuteľnosť v areáli parku už koncom roka 2020. Prvotná suma, akou objekt majiteľ ohodnotil, však bola pre mesto privysoká. Mesto preto pokračovalo v rokovaniach a majiteľa vyzvalo na zváženie zreálnenia ceny.

Mesto budovu kúpi

Veci sa konečne pohli dopredu a Bratislava budovu, v ktorej sídlil erotický klub naozaj kúpi. Stáť to bude 1,4 milióna bez DPH, informuje TASR. Vo štvrtok o tom rozhodli bratislavskí mestskí poslanci. Primátor Matúš Vallo informoval, že v nasledujúcich dňoch by mala byť podpísaná rezervačná zmluva a spustiť by sa mali procesy, aby mesto získalo objekt, ktorý je blízko Mosta SNP, do svojho vlastníctva.

zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Primátor označil túto kúpu ako historickú možnosť získať objekt a jeho okolie späť pod kontrolu mesta. „Je tu dilema, aká je reálna hodnota tejto budovy. S majiteľmi bývalého erotického klubu sme vyjednávali niekoľko mesiacov. Predstava o sume bola iná. S majiteľmi sme už však na tejto cene dohodnutí, nižšie sa ísť nedalo,“ skonštatoval Vallo.

Malo by mesto odkúpiť bývalý erotický salón?

Ako tvrdí, kúpou sa majú napraviť krivdy z minulosti a ukončí sa agónia. „Táto budova je o nejakej nálade, ktorú vytvára v tomto kúte Sadu Janka Kráľa. Keď tam bol erotický masážny salón, žiadna mamička sa tam s deťmi v okolí nehrala. Celá tá časť sadu bola akoby zakliata,“ spresnil primátor.

Čo ďalej? 

Mesto po získaní budovy avizuje jej základnú rekonštrukciu a bude plánovať, ako ju do budúcna využiť. Vallo hovorí o možnosti gastroprevádzky či zázemia pre kultúrne aktivity. „Nič divoké a veľké,“ poznamenal.

Z vrcholu až ku dnu. YouTuber zo Slovenska lámal rekordy, krk mu zlomilo obvinenie zo znásilnenia

Mestský poslanec Peter Pilinský označil cenu, za ktorú ide mesto budovu kúpiť, za „riadnu pálku“. Poslanec Peter Cmorej naopak vníma dohodnutú kúpnu sumu ako nie až takú zlú, keďže pôvodná cena sa podľa neho hýbala na úrovni okolo 2,5 milióna eur. Objekt je podľa neho pomerne veľký, je v centre mesta a je nezameniteľný.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je bezplatne dostupný po prihlásení
Čítaj dnes Startitup PREMIUM úplne zadarmo
Zdroje: TASR, Facebook/Matúš Vallo, Nehnutelnosti.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech