Z vrcholu až ku dnu. YouTuber zo Slovenska lámal rekordy, krk mu zlomilo obvinenie zo znásilnenia

  • David Dobrik sa narodil v Košiciach, po slovensky nezabudol
  • Ako prvý rodený Slovák pokoril hranicu 14 miliónov followerov na Instagrame
  • Forbes ho zaradil do rebríčka top 10 najlepšie zarábajúcich youtuberov
  • Dnes sa však pasuje so škandálom, ktorý ho pripravil nielen o povesť, ale aj o peniaze
David dobrik škandál
Reprofoto: YouTube/Views
  • David Dobrik sa narodil v Košiciach, po slovensky nezabudol
  • Ako prvý rodený Slovák pokoril hranicu 14 miliónov followerov na Instagrame
  • Forbes ho zaradil do rebríčka top 10 najlepšie zarábajúcich youtuberov
  • Dnes sa však pasuje so škandálom, ktorý ho pripravil nielen o povesť, ale aj o peniaze

S novou digitálnou dobou vznikajú aj nové povolania, ktoré vedia pár najšikovnejším zarobiť pekné peniaze. Na Slovensku máme pár známych mien ako Gogo či Expl0ited, avšak ani jeden z našich „lokálnych“ nie je dosahom tak ďaleko ako rodák z Košíc, ktorý prednedávnom pokoril neskutočnú 14-miliónovú hranicu followerov na Instagrame.

Reč je o Davidovi Dobrikovi, ktorý sa narodil na Slovensku a od šiestich rokov žije v Amerike. 

Kauza Dobrik

Dnes ho však trápi niečo úplne iné. David Dobrik a jeho „vlog squad“ majú na krku obvinenie zo znásilnenia. Business Insider upozornil, že ho to stálo škrtnutie až 66 miliónov videní na YouTube. Jeho staršie videá totiž čelia bezprecedentnej kritike a David bol nútený videá stiahnuť a tak prišiel o milióny pozretí.

Neskôr na YouTube zverejnil vysvetlenie a ospravedlnenie, to však fanúšikom a biznis partnerom ani zďaleka nestačilo.

To však nie je všetko. Ako upozorňuje americký Forbes, od tvorcu, ktorý patril na YouTube k najpopulárnejším vôbec, sa začínajú odvracať aj firmy, ktoré s ním v minulosti spolupracovali. Ide o naozaj veľkých hráčov na trhu, ako EA Games, DoorDash, Dollar Shave Club, alebo napríklad General Mills, výrobca ikonických amerických potravín.

Informáciu o znásilnení priniesol exkluzívne portál Insider. Jedno z dievčat, ktoré sa zúčastnilo natáčania videa potvrdilo, že Dobrikova družina ju v ten deň opila a znásilnila. Odohralo sa to ešte v roku 2018. Jedna skupina žiada Dobrika „zrušiť“, ďalšia za nim stojí a tvrdí, že ničoho takého by sa sám nedopustil. Kde je pravda, ukáže až súd.

Najlepšie zarábajúci youtuber na svete

David Dobrik klesá na dno takpovediac z úplného vrcholu. Prednedávnom sa dostal do rebríčka top 10 najlepšie zarábajúcich youtuberov sveta, ktorý vypracoval americký Forbes a obsadil predposlednú deviatu priečku. Za posledný rok, teda od júna 2019 do júna 2020, zarobil 15,5 milióna dolárov.

Magazín uvádza, že poslednou dobou sa Dobrik zameriaval na obsah na TikToku, čo mu nakumulovalo neuveriteľných 24,7 milióna followerov.

Úspechom na sociálnych sieťach si youtuber vytvoril exkluzívne partnerstvá so značkami ako SeatGeek, Bumble alebo EA. K zisku mu dopomohol aj merch, ktorý predáva ako selfpromo.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DAVID DOBRIK (@daviddobrik)

Tento 24-ročný rodák z Košíc si svojimi vlogmi získal predovšetkým americké publikum. Keď sa so svojimi kamarátmi presťahoval do Los Angeles, v okamihu zožal úspechy s krátkymi videami Vine, vďaka ktorým si naštartoval kariéru. V Kaliformii položil základy svojho digitálneho impéria.

Jeho hlavným komunikačným kanálom je YouTube, na ktorom má vyše 18,7 miliónov odoberateľov. Dávid sa môže pochváliť aj 14,4 miliónmi fanúšikov na Instagrame a viac ako 5,6 miliónmi na Twitteri.

Jeden z najúspešnejších youtuberov sveta a rodák z Košíc predstavil aplikáciu, ktorá ťa prenesie do minulosti

Preslávili ho krátke, vtipné videá s dĺžkou asi štyri minúty. Vďaka nim si mohol plniť sny.

Miláčikom amerických detí

David až dva roky po sebe získal prestížne ocenenie Kids‘ Choice Awards, ktoré patrí medzi tie naj, aké môžu získať celebrity vo svete. Cena sa každoročne udeľuje v Hollywoode, v meste Los Angeles. Naposledy sa konala pred dvoma týždňami, kedy si youtuber znova priniesol domov nezvyčajnú sošku. Víťazi jednotlivých kategórií získavajú totižto plastový raketoplán oranžovej farby s bielym nápisom Nickelodeon.

Youtuber Dávid Dobrík získal v Hollywoode prestížne ocenenie, akým sa pýši Tom Cruise či Justin Timberlake

Počas tohto ceremoniálu skončí mnoho známych osobností poliatych zeleným slizom. Paradoxne, ide o symbol prestíže. Od roku 1998 skončili zahalené slizom hviezdy ako Tom Cruise, Ashley Olsen, Justin Timberlake, Jonas Brothers, Katy Perry či Cody Simpson.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DAVID DOBRIK (@daviddobrik)

Vie po slovensky aj po maďarsky

Ako sám vo viacerých videách uviedol, po slovensky hovoriť nezabudol. V niektorých dokonca učí svojich kamarátov po slovensky, alebo skúša rôzne tradičné maškrty ako Horalky, ktoré Američania, samozrejme, nepoznajú. 

Dobrik taktiež vo videách predstavuje svoju slovenskú rodinu. 

Zdroje: Forbes, BusinessInsider, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK