Vayner RSE: Nový fond pre začínajúce podniky

  • Gary Vaynerchuk v spolupráci s RSE Ventures založili investičný fond pre začínajúce podniky s rozsahom 25 miliónov dolárov.
image_1393288150.jpeg
  • Gary Vaynerchuk v spolupráci s RSE Ventures založili investičný fond pre začínajúce podniky s rozsahom 25 miliónov dolárov.

Gary Vaynerchuk je podnikateľ dušou, srdcom aj telom. Svoje podnikanie však nezaložil na klasickom marketingu. Je majstrom vo svete sociálnych médií. Okrem obchodu s vínami a digitálnej agentúry (VaynerMedia) investuje aj do akcií spoločností s veľkým potenciálom. Tak vlastní akcie Twitteru alebo Facebooku. Teraz sa však pustil do niečoho iného.

V spolupráci s RSE Ventures založili investičný fond pre začínajúce podniky. „(Som) Nedočkavý spustiť VaynerRSE s @mhiggins @ajv – náš nový startup fond!,“ napísal Gary na svojom Twitteri. Rozsah tohto fondu predstavuje 25 miliónov dolárov. Cieľom je stať sa podnikateľskými anjelmi v podnikoch zaoberajúcich sa Saas (Software as a Service), brandingom a prepojením podnikania a športu. Ich prvou investíciou je platforma na zdieľanie príbehov, nápadov a článkov  Medium.com. Podľa šéfa fondu Phila Toronta už majú rozbehnuté aj ďalšie štyri investície.

Garyho partnerom vo fonde je Matt Higgins, spoluzakladateľ RSE Ventures. Okrem neho stojí za fondom aj majiteľ Equinox-u, Soul Cycle a Miami Dolphins – Steven Ross a Garyho mladší brat AJ Vaynerchuk.

Ich cieľom nie je len prinášať peniaze do nových firiem. Ako skúsení podnikatelia majú záujem dávať ďalej svoje know-how, kontakty a skúsenosti.  Fond má byť aj určitým inkubátorom s jedným až dvomi novými podnikmi ročne. „Chceli by sme podporovať podnikateľov a ísť do oblastí, do ktorých sa iní nedostali alebo prevziať na seba komplexnosť, ktorej sa iní boja,“ povedal Gary. Gary Vaynerchuk nie je len podnikateľom. Napísal aj niekoľko kníh o začiatkoch podnikania (Roztoč to!) alebo o marketingu na sociálnych sieťach (Jab, jab, jab, right hook).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech