Vážna nehoda na D1 má dohru, mladý Bulhar za zdemolovanie pumpy putuje do väzby

  • Proti rozhodnutiu súdu sa odvolal
  • Hrozivé video obletelo internet
  • Odpočívadlo s čerpacou stanicou je naďalej uzavreté
Auto zdemolovalo stojan na čerpačke.
Reprofoto/FB/Polícia SR - Trnavský kraj
  • Proti rozhodnutiu súdu sa odvolal
  • Hrozivé video obletelo internet
  • Odpočívadlo s čerpacou stanicou je naďalej uzavreté

Mladík bulharského pôvodu, ktorý vo štvrtok 4. januára narazil do tankovacích stojanov čerpacej stanice, putuje za mreže. Mladíka stíhajú pre trestný čin všeobecného ohrozenia, rozhodol tak sudca Okresného súdu v Trnave. 28-ročný muž sa voči rozhodnutiu súdu odvolal, o jeho osude tak bude ešte rozhodovať krajský súd, informujú Aktuality.

Na hrozivom videu, ktoré zdieľala na svojej facebookovej stránke trnavská polícia, vidieť, ako auto Volvo V40 vo vysokej rýchlosti narazí do tankovacích stojanov. Celková škoda na majetku bola vyčíslená na 200-tisíc eur. Policajti cudzinca podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Pri nehode nebol nikto zranený.

Drogy v aute 

Mladý muž mal krátko pred 13:00 v neuveriteľnej rýchlosti strhnúť volant a priamo vpáliť do čerpacej stanice. Pri prehliadke vozidla policajti našli a zaistili aj viaceré predmety, ktoré by mohli súvisieť s trestnou činnosťou. Podľa portálu Aktuality má ísť o omamné látky. To, či bol pod ich vplyvom v čase nehody, nie je známe. Mladý muž za volantom pravdepodobne zaspal.

Čerpacia stanica na odpočívadle Červeník je naďalej uzatvorená. Jej prevádzkovateľ ju otvorí, keď bude jej fungovanie opäť bezpečné. Národná diaľničná spoločnosť informovala, že bude potrebné zabezpečiť nový výdajný stojan. Nasledovať bude kontrola systému a tiež oprava predajne.

Stálo pri ňom šťastie 

Podobne ako pri mladom Bulharovi, mal rovnako dostatok šťastia vodič BMW, ktorý havaroval minulý rok 18. mája. Aj z tejto nehody Polícia Slovenskej republiky zdieľala video na svojom Facebooku na výstrahu ďalším vodičom. K nehode došlo smerom na Žilinu.

V úseku bola kvôli novému povrchu a dokončovacím prácam znížená rýchlosť na 80 km/h. Našťastie, neprimeraná jazda skončila šťastlivo, nikto neutrpel žiadne zranenia. Vodič nárazom zlikvidoval iba vlastné auto a 7 metrov zvodidiel. 

Nie vždy to končí tak, ako by malo 

Nešťastnú nehodu, ktorá sa odohrala na D1 pred pár mesiacmi, však nespôsobila rýchla jazda. Nehoda sa stala smerom na Senec okolo 15:00, na úseku medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR vtedy na miesto vyslalo vrtuľník a dve ambulancie RZP. Na diaľnici sa nešťastne zrazilo viacero áut. Jednu osobu po nehode na diaľnici previezli do nemocnice. Nehoda sa stala úplnou náhodou. V pravom jazdnom pruhu bolo pre poruchu odstavené vozidlo. Pri aute sa po chvíli zastavilo ďalšie auto. Vodič chcel poskytnúť pomoc. 

Do vystupujúceho vodiča však narazilo ďalšie okolo prechádzajúce auto. Muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali okamžitý prevoz vrtuľníkom do bratislavskej nemocnice. 43-ročný muž však utrpel vážne poranenia vnútorných orgánov a panvy, ktorým ešte v ten večer podľahol.

Zdroje: Aktuality, Facebook/ Polícia SR -Trnavský kraj , Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá