Vegáni ukazujú spoločnosti zrkadlo, dávajú na pekáč domácich miláčikov

  • Medzi zvieratami nie je veľký rozdiel, chodia po štyroch, majú krvný obeh, city, pudy a inteligenciu
  • Niektoré ale hýčkame akoby boli naše deti a k iným sa chováme, akoby ani neboli živé
psicek
Unsplash
  • Medzi zvieratami nie je veľký rozdiel, chodia po štyroch, majú krvný obeh, city, pudy a inteligenciu
  • Niektoré ale hýčkame akoby boli naše deti a k iným sa chováme, akoby ani neboli živé

Čím viac videí a svedectiev z veľkochovov sa dostáva na svetlo, tým viac vegánov chodí v uliciach. Z generácie Y podľa prieskumov až 70% ľudí vo svojej strave obmedzuje živočíšne produkty alebo ich úplne nahrádza niečím iným. Týmto ľuďom nejde ani tak odpor voči mäsu ako takému, ale o to, ako výrobcovia zaobchádzajú s hospodárskymi zvieratami, len preto, že vyzerajú inak ako tie, ktoré sa viac hodia do bytov či na Instagram.

Vegáni sa často dostávajú do diskusie s „mäsožravcami“, ktorým je ťažké vysvetliť, že aj napríklad krava či prasa cíti bolesť, má silný materinský pud, rovnako ako iné emócie a podobnú úroveň inteligencie ako pes alebo mačka.

Na tento paradox ochrancovia zvierat poukazujú zrkadlom konzumnej spoločnosti, ktorá mäso vníma ako produkt z továrne a nie ako produkt pochádzajúci zo živého tvora, ktorý je celý svoj život systematicky týraný.

V rôznych veganských skupinách môžeš nájsť mačku v hrnci alebo psa v alobale na pol ceste do rúry. V komentároch sa potom objavujú rady, aké korenie či bylinky by sa k dochuteniu jedla hodili. Samozrejme, že k vareniu, ani ku konzumácii napokon nedôjde.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Facebook.com

Niektoré skupiny takto organizujú i verejné akcie, na ktorých ponúkajú pečeného psa, cez ktorého ľudia najlepšie pochopia, že zvieratá niečo cítia. Dávnejšie niekto uskutočnil sociálny experiment, ktorý poukázal na veľké pokrytectvo:

Najnovšie prebieha petícia Koniec doby klietkovej, ktorej cieľom je zlepšiť životné podmienky zvierat chovaných na mäso, mlieko či vajcia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech