VegDay si užili aj tí, ktorí si nevedia odoprieť obľúbený rezeň od starej mamy

  • Skvelé jedlo, program a kopec ľudí, ktorí si vychutnávali jedinečnú atmosféru!
  • Aj takýto bol tohtoročný VegDay na Červenom Kameni
  • Skvelé jedlo, program a kopec ľudí, ktorí si vychutnávali jedinečnú atmosféru!
  • Aj takýto bol tohtoročný VegDay na Červenom Kameni

Pred pár dňami sa úspešne uskutočnil dlhopripravovaný VegDay na hrade Červený Kameň. Počasie vyšlo na jednotku, aj keď predpoveď trošku strašila prehánkami, nakoniec bol celý deň slnečný. Areál festivalu sa začal stavať a zapĺňať už o jednej hodine ráno. Postupne sa začali stavať prvé stánky, hudobný stage. Nad ránom to celé vybuchlo. Na hrad smerovali dodávky, ktoré doviezli množstvo dobrôt a zdravého jedla, a v neposlednom rade skvelých ľudí, ktorí sa starali o výrobu, predaj jedla a servis návštevníkom. O desiatej sa otvorili brány pre verejnosť. Už od tejto hodiny nepretržite prúdili stovky návštevníkov všetkých vekových kategórií. V doobedných hodinách prebehol prvý program, joga a Wim Hof metóda workshop. Bohužial napriek maximálnej snahe organizátorov sa nedokázal zabezpečiť ľad do ochladzovacieho bazénika, teplo, ktoré bolo v ten deň zdolalo ich mraziarenske pokusy. Napriek tomu mal však workshop vysokú návštevnosť.

Počas dňa prebiehali ďalšie aktivity, skvelé prednášky od Sisway, Mišky a Rebarbory, workshopy. Návštevníci stále pribúdali a vrámci celého dňa sa ich vystriedalo cca 2000. K dispozícii mali návštevníci dobroty a zdravé jedlá od Forky s, Vegana, Dolinky, La Donuteria, Balans Bistro, BigVeganski, Ovocno, Bemba Raw Restaurant, Veg go Žilina, Buchtáreň, Brew Story, Dxn, Beer Point, Siegelsberg Cider, Zemiaky z Pahreby, Vegan on the wheels, Víno Milluron,Pán Králiček, Sweet Point zmrzlina, Beermalade, Biorio, Richio.

zdroj: Vegday

Pre štvornohých miláčikov, ktorých účast bola vysoká, boli k dispozícii bio granule Reico. Mimo gastro stánkov si návštevníci mohli kúpiť kvalitné detské oblečenie v Hapi Time, parádny strih vlasov a brady na nich čakal v stánku Savage Barbers, Gaia Hemp ponúkala kvalitné prírodné konopné výrobky, v stánku My Wear by Romi ste našli kvalitné hand made oblečenie, stánok Ringana mal k dispozícii pre návštevníkov tú najlepšiu čistú kozmetiku. Všetkých potešil stánok , ktorý promoval prvú slovenskú vegánsku knižku- Vtedy svet.
Nechýbalo maľovanie na tvár, maľovanie hennou malo obrovský úspech. K dispozícii boli stánky aktivistov For The Animals, Humánny pokrok a OZ Zelenáči, ktorí mali na starosti separovanie odpadu.

Večerné hudobné predstavenia prebehli na jednotku , baby z Duo Altera predviedli vysoko profesionálny alternatívny koncert , vyvolávajúci
zimomriavky. Hlavná hviezda večerného programu, Tereza Mašková, predviedla svoju skvelú show, a veľmi ochotne sa fotila s fanúšikmi, potvrdilo sa nám, že je napriek svojmu neuveriteľnému talentu hviezda bez hviezdnych manierov. Večerný program uzatvoril DJ Tager so svojím špeciálnym VegDay setom. Bohužiaľ, ľudí už bolo večer po koncertoch málinko, tí čo nezostali môžu
ľutovať, lebo Tager predviedol perfektnú show a nechýbala ani súťaž o najlepšieho tanečníka :)

zdroj: Vegday

„My organizátori sme nesmierne vďační za každého zúčastneného, či už predávajúceho alebo návštevníka. Bola to veľká odvaha a risk z našej strany, vytvoriť niečo tak veľkolepé, bez sponzorov, bez občianskeho združenia či neziskovky. Veríme, že táto situácia sa v budúcnosti zmení, a keďže sme ukázali, že sme schopní zorganizovať krásnu akciu, sponzori sa budú prebiehať aby podporili túto dobrú myšlienku. Určite sa vlúdilo zopár chybičiek, dávame všetkým veľký prísľub, že na nich zapracujeme. Všetkým, ktorí nás podporujú a hlavne pochopili KONCEPT podujatia, ĎAKUJEME z celého srdca. VegDay totiž nieje jarmok, kde sa môže ísť návštevník napakovať jedlom a posledný chod je odchod. VegDay je deň, ktorý strávite v spoločnosti pozitívnych ľudí, ktorých spája túžba žiť lepšie, posilniť kvalitu svojho života vo viacerých sférach, nejde IBA o jedlo.“

Organizátori by do budúcna boli radi, keby VegDay navšívia ľudia, ktorí pochopili koncept a sú s ním stotožnení. Určite plánujú ostať do budúcna pet friendly a na ďalší VegDay pre štvornohých miláčikov chystajú prekvapenie, takže odporúčajú si ich zobrať so sebou :)

Už teraz sa na Vás organizátori tešia na ďalších akciách VegDay, a to 27.7. na WakeLake na Zlatých Pieskoch v Bratislave a 18.8. na hrade v Trenčíne!

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech