Veľká akcia NAKA: Policajti vstúpili do Kollárovho Fun rádia aj firmy blízkej Borguľovi

  • NAKA zasahuje na viacerých miestach Bratislavy
  • Elitní policajti vstúpili do desiatky firiem
  • Na mušku si zobrali Kollárovo Fun rádio aj firmu brata krajského prokurátora
Startitup
  • NAKA zasahuje na viacerých miestach Bratislavy
  • Elitní policajti vstúpili do desiatky firiem
  • Na mušku si zobrali Kollárovo Fun rádio aj firmu brata krajského prokurátora

Elitní policajti Národnej kriminálnej agentúry rozbehli od rána obrovskú akciu. V rozmedzí niekoľkých minút obsadili približne desiatku firiem v Bratislave.

Podľa informácií reportérov Startitup, ktorí sú od rána v teréne, policajti napríklad zasahujú v priestoroch Fun rádia Borisa Kollára na Leškovej ulici v Bratislave, v spoločnosti SLOVCLEAN blízkej bývalému poslancovi Martinovi Borguľovi a v ďalších spoločnostiach a Bratislave. V prípade ide o milióny eur.

Do budovy Fun rádia vstúpila približne desiatka policajtov krátko po 9. hodine. Na miesto prišli približne na 5 autách. Podobná situácia sa odohrala aj v spoločnosti SLOVCLEAN. Na miesto dorazil aj exposlanec za Sme rodina Martin Borguľa.

Podľa informácií Startitup policajti zasahujú aj v budove už zrušenej spoločnosti Akzent Media na Ivanskej ceste v Bratislave. Akcia NAKA s krycím názvom TARGETY nadväzuje na kauzu VATA. V tejto súvislosti je predbežne vyčíslená škoda na 7,5 milióna eur.

Tesne pred 11:30 opustila časť policajtov priestory Fun rádia. Nasadli do služobných áut. Podľa informácií Startitup policajti zasahujú aj v súvislosti s 2 súkromnými bezpečnostnými službami, ktoré ovládali členovia zločineckej skupiny takáčovcov.

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti informuje, že akcia má názov TARGETY a zameriava sa na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti. V rokoch 2011 až 2021 mala byť podľa polície páchaná so škodou na DPH až vo výške približne 7 500 000 eur.

Medzi spoločnosťami, ktoré si mali policajti vziať na mušku, bola aj firma BENALEX spol. s.r.o., Prvá stavebná sporiteľňa, B.O.B SECURITY, spol. s.r.o., PEBER, s.r.o., Sayurus s.r.o. a ďalšie. 

„V tejto súvislosti príslušníci Policajného zboru vykonávajú procesné zaisťovacie úkony na 17 miestach v rámci Slovenskej republiky.“

K zásahu v rádiu sa vyjadril aj generálny riaditeľ RADIO GROUP a.s. Rastislav Dutka. Uviedol, že spoločnosť si nie je vedomá žiadneho porušenia zákonov.

„Sme pevne presvedčení, že naša spolupráca s OČTK povedie k rýchlemu vyjasneniu tejto situácie. Sme slobodné a nezávislé médium. Napriek takémuto zásahu však máme plnú dôveru k schopnosti OČTK vykonávať povinnosti v súlade s platnými zákonom a predpismi a len v nevyhnutnej miere,“ vyjadril sa Dutka s tým, že v tejto súvislosti spoločnosť ponúkla plnú spoluprácu a predložila všetky požadované dokumenty a informácie.

Zdroj: FB/Polícia SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá