Veľká firma pri Prešove oznámila koniec. Prepustí stovky svojich zamestnancov

  • Ako dôvod uviedli znižovanie nákladov
  • Firma pri Prešove v pondelok (26.2.) svojim zamestnancom oznámila, že ich budú prepúšťať a výrobu ukončia.
Bosch
Ilustračný obrázok, Startitup
  • Ako dôvod uviedli znižovanie nákladov
  • Firma pri Prešove v pondelok (26.2.) svojim zamestnancom oznámila, že ich budú prepúšťať a výrobu ukončia.

Denník SME informoval, že nemecká spoločnosť Bosch úplne odchádza z východného Slovenska. Firma pri Prešove v pondelok (26.2.) svojim zamestnancom oznámila, že ich budú prepúšťať a výrobu ukončia.

Ako dôvod uviedli znižovanie nákladov. „Spoločnosť Bosch sa rozhodla ukončiť výrobu eBike pohonov od marca 2024. Zamestnanci boli 26. februára o rozhodnutí informovaní,“ povedal Pavel Roman pre portál SME riaditeľ korporátnej komunikácie Bosch pre Česko a Slovensko.

Ako ďalej píše denník, prepúšťanie Boschu pri Prešove nemá nič spoločné s rozhodnutím nemeckej centrály, ktorá ešte minulý týždeň oznámila, že do 4 rokov chce prepustiť 3 500 ľudí v divízií domácich spotrebičov.

Podľa Pavela Romana Bosch zároveň týmto definitívne upúšťa od rozširovania už existujúceho výrobného areálu v Prešove. Firma Bosch totiž plánovala v priemyselnom parku práve pri Prešove postaviť fabriku na výrobu elektromotorov do bicyklov a pritom chceli zamestnať až 4-tisíc ľudí.

Pri Prešove pritom pôsobí ešte iná divízia – Bosch eBike Systems. „Spoločnosť Bosch sa rozhodla ukončiť výrobu eBike pohonov od marca 2024. Zamestnanci boli dnes 26. februára o rozhodnutí informovaní,“ potvrdil pre INDEX SME riaditeľ korporátnej komunikácie skupiny Bosch pre Česko a Slovensko Pavel Roman.

Výrobu ukončí od marca

Spoločnosť Bosch od marca 2024 ukončí výrobu elektromotorov do bicyklov v Záborskom pri Prešove.

Podľa Romana sa dopyt po elektrobicykloch nezvyšuje tak, ako sa pôvodne predpokladalo. Na uspokojenie súčasného dopytu firme stačia existujúce výrobné kapacity v hlavnom závode v Miškovci v Maďarsku.

„Spoločnosť Bosch sa preto rozhodla ukončiť výrobu eBike pohonov v Záborskom od marca 2024. Zamestnanci (približne 200 ľudí) boli 26. februára o rozhodnutí informovaní. Bosch tiež upúšťa od rozširovania existujúceho výrobného areálu v Prešove,“ uviedol Roman s tým, že rozhodnutie týkajúce sa výrobných priestorov v Prešove stojí len na trhových faktoroch a Bosch naďalej vníma Prešov ako zaujímavý hospodársky región.

Svoje výrobné kapacity na východe Slovenska rozšírila spoločnosť Bosch vlani. Uspokojiť tak chcela zvýšený dopyt po pohonoch do elektrobicyklov.

Zdroje: SME, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá