Veľké zmeny v doprave obmedzia desiatky tisíc Slovákov. Týkajú sa konkrétnych častí krajiny

  • Slováci, ktorí využívajú autobusovú prepravu nášho najväčšieho kraja, musia počítať so zmenami
  • Avizujú to IDS BBSK aj SAD Zvolen
Autobusy, autobusové lístky, lístky na autobusy, zmena
Ilustračný obrázok TASR/Jozef Ďurník, Canva
  • Slováci, ktorí využívajú autobusovú prepravu nášho najväčšieho kraja, musia počítať so zmenami
  • Avizujú to IDS BBSK aj SAD Zvolen

Veľké zmeny čakajú takmer všetkých obyvateľov Banskobystrického kraja. Ak v tejto časti využívaš autobusovú dopravu, počítaj s novými pravidlami pri kúpe predplatných lístkov či kreditu.

Integrovaný dopravný systém Banskobystrického kraja (IDS BBSK) totiž na sociálnej sieti informoval, že pri predplatných cestovných lístkoch musia cestujúci počítať s tým, že ich platnosť sa začne až 24 hodín po zakúpení. Táto zmena začne platiť od 1. mája tohto roka.

V praxi to znamená, že ak si napríklad v stredu o 17:05 hod zakúpiš predplatný cestovný lístok, platiť ti bude až na ďalší deň, teda vo štvrtok, a to až po 17:05 hod.

„Preto pri zakupovaní predplatného cestovného lístka berte, prosím, do úvahy deň, od ktorého tento lístok potrebujete,“ odporúča IDS najväčšieho slovenského samosprávneho kraja.

Zmeny platia aj pri kúpe kreditu v elektronickej peňaženke. Dopravný systém informuje, že na rozdiel od predplatných lístkov jeho platnosť začne do 24 hodín.

„Dobitím kreditu vám vieme garantovať jeho využitie. Nenechávajte si však, prosím, jeho dobíjanie na poslednú chvíľu. Aby ste ho mohli v autobuse pohodlne využiť, hoci vo väčšine prípadov je kredit naďalej pripísaný do pár minút,“ odporúča IDS BBSK.

Dopravcovia avizujú, že táto zmena umožní prenos dát pre hladké používanie systému. Lístky si môžeš zakúpiť cez e-shop IDS BBSK alebo na zákazníckom centre.

Zmeny aj v SAD Zvolen

Na modernejší systém prechádza aj ďalší významný prepravca v Banskobystrickom kraji SAD Zvolen. Po otvorení jeho webovej stránky ťa upozorní, že zmeny sa týkajú dopravných kariet.

Všetkých držiteľov plastových kartičiek žiada, aby navštívili dopravnú kanceláriu SAD Zvolen v Banskej Bystrici alebo vo Zvolene. Urobiť tak majú do 30. septembra tohto roka.

bus, autobus
zdroj: Unsplash/ Hobi industri

Prepravca totiž naplánoval bezplatnú technickú úpravu dopravných kariet, ktorú treba vykonať na každej plastovej kartičke od SAD Zvolen. Týka sa to aj preukazov upravených na používanie prímestskej autobusovej dopravy spadajúcej pod IDS BBSK.

Ak tak cestujúci neurobia, po septembri ich karty v MHD Banská Bystrica a MHD Zvolen prestanú fungovať. 

Revízor v Bratislave zarobí aj 2 000 eur

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Facebook/IDS BBSK, Facebook/IDS BBSK, SAD Zvolen

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá