VEĽKÝ DEŇ PRE BRATISLAVU: Mlynské nivy sa otvárajú o pár dní, stanú sa hlavnou tepnou mesta

  • Dlho očakávaného otvorenia Ulice Nové Nivy sa dočkáme už o pár dní
  • Táto vynovená a v mnohých smeroch kľúčová tepna Bratislavy otvorí svoje brány pre osobnú aj verejnú dopravu už od pondelka 16. novembra
HB Reavis/ Nové Nivy
HB Reavis/ Nové Nivy
  • Dlho očakávaného otvorenia Ulice Nové Nivy sa dočkáme už o pár dní
  • Táto vynovená a v mnohých smeroch kľúčová tepna Bratislavy otvorí svoje brány pre osobnú aj verejnú dopravu už od pondelka 16. novembra

Developer HB Reavis v tejto lokalite výrazne podporil hromadnú dopravu, či už ide o rekonštrukcie ciest alebo budovanie zastávok MHD. V prostredí zóny Nové Nivy tak možno hovoriť nielen o vlastnom bikesharingu, ale najmä o rekonštrukcii ulice Mlynské nivy. 

Tu sa namiesto pôvodne požadovanému novému asfaltovému kobercu developer vybral cestou komplexnej rekonštrukcie s vybudovaním bezpečného dopravného uzla pre Bratislavu. 

FOTO: Zelený les uprostred Mlynských nív. Víťazný projekt verejného priestoru je reakciou na klimatickú zmenu

„Ulicu Mlynské nivy sme niekoľko mesiacov intenzívne rekonštruovali a musíme skonštatovať, že to bol naozaj tvrdý oriešok. Dedičstvá z čias minulých nás občas len prekvapili, inokedy až zaskočili. Začiatkom novembra však mestu odovzdáme krásnu novú ulicu, ktorá sa stane pulzujúcou tepnou mesta,“ objasňuje developer projektu.

✅Od pondelka 16.11. bude ulica Mlynské nivy opäť otvorená pre individuálnu aj verejnú osobnú dopravu. Teším sa, že táto veľká dopravná uzávera bude už o pár dní za nami. Do pôvodného projektu sme priniesli niekoľko dôležitých vylepšení a zopár z nich vám predstavím!

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Thursday, November 12, 2020

Kvalitnú infraštruktúru tu budú mať chodci, cyklisti, šoféri aj MHD či prímestská a medzinárodná autobusová doprava. Dostatok parkovacích miest, či podzemná autobusová stanica a prvý podzemný kruhový prejazd má pomôcť stiahnuť dopravu z ulice, aby mali chodci a cyklisti viac priestoru.

HB Reavis/ Nové Nivy
zdroj: HB Reavis/ Nové Nivy
HB Reavis/ Nové Nivy
zdroj: HB Reavis/ Nové Nivy

Zo strany ulice Páričkovej je už hotová aj konštrukcia viac ako 11 metrov vysokej plne automatizovanej cykloveže, kde bude možne zaparkovať až 118 bicyklov.

Chýbať nebude ani zeleň. Primátor mesta Matúš Vallo informoval, že investor sa v stredovom pásme ulice rozhodol vysadiť 30 kusov gledíčie trojtŕňovej „Skyline“. Na kompletne zrekonštruovanej ulici Mlynské nivy bude tak okrem ostatnej zelene dokopy približne 150 stromov. Gledíčia trojtŕňová je opadavý strom, ktorý nie je náročný a je veľmi odolný voči mestskému znečisteniu. Ide o populárnu okrasnú drevinu, ktorá rýchlo rastie a má riedku korunu.

Mlynské Nivy sa zazelenajú

🌳Mlynské Nivy sa zazelenajú V stredovom páse vysadil investor 30 kusov gledíčie trojtŕňovej 'Skyline'. Na kompletne zrekonštruovanej ulici Mlynské Nivy bude tak okrem ostatnej zelene dokopy približne 150 stromov. Pozrite sa, ako to prebiehalo.🍃Gledíčia trojtŕňová je opadavý strom, ktorý nie je náročný a je veľmi odolný voči mestskému znečisteniu. Ide o populárnu okrasnú drevinu, ktorá rýchlo rastie a má riedku korunu. Listy má perovité, žltkasté, neskôr svetlo zelené, podobné agátu. Na jeseň sa sfarbujú do žlta. ℹ️Ulica Mlynské Nivy sa otvorí pre osobnú aj verejnú dopravu od pondelka 16.11. Bližšie informácie prinesieme čoskoro.

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Tuesday, November 10, 2020

Nové centrum Bratislavy

Pod taktovkou jedného z najväčších developerov v Európe rastie v bývalej a dlhodobo zanedbávanej industriálnej zóny nové mestské centrum, na aké naše hlavné mesto dlho čakalo. Vďaka premyslenej stratégii, ktorá sa sústredí na ekológiu a komunít, vzniká celkom nový ekosystém. Jeho kvalitu potvrdzujú aj medzinárodné certifikácie, akou je napríklad aj BREEAM Communities International.

Pôjdeš sa pozriež na tento projekt po jeho otvorení?

„Lokalita Stanice Nivy nie je len dôležitým dopravným uzlom, ale novým štandardom mestského rozvoja od architektúry a plánovania až po navigáciu a dizajn. K obytným zónam v susedstve onedlho pribudne množstvo kancelárskych priestorov, ktoré spravia z Nových Nív moderné centrum mesta a výborný zdroj zákazníkov pre retail,“ približuje HB Reavis.

Nové Nivy, to je okrem Stanice Nivy s časťou ulice Mlynské nivy aj Nivy Tower, komplex Twin City, ale aj naplánované projekty na rohu ulíc Mlynské nivy – Košická, Nové Apollo či budúci projekt na mieste dnešnej dočasnej autobusovej stanice.

Okrem iného tu pribudne aj celoročná tržnica barcelonského typu so zelenou strechou. Tá má spraviť zo Stanice Nivy destináciu ponúkajúcu na jednom mieste fast food, čerstvé lokálne potraviny, kaviarne aj reštaurácie.

Všetky dôležité zmeny po otvorení ulice Mlynské nivy týkajúce sa MHD, nájdeš na imhd.sk.

Zdroj: HB Reavis

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech