Veľký posun v prípade zabitého trénera: Sudkyňa rozhodla o osude obvinenného

  • Jozef Hruška, muž stíhaný z objednávky vraždy, skončil vo väzbe
  • Sudkyňa sa domnieva, že by mohol utiecť alebo sa skrývať
zásah polície NAKA kukláči
Ilustračný obrázok TASR/Jakub Kotian
  • Jozef Hruška, muž stíhaný z objednávky vraždy, skončil vo väzbe
  • Sudkyňa sa domnieva, že by mohol utiecť alebo sa skrývať

V roku 2011 bol na nitrianskom obchvate zavraždený tréner bojových umení František Vančo. TV Noviny informujú o tom, že Jozef Hruška, muž stíhaný z objednávky vraždy, skončil vo väzbe. Poslala ho tam sudkyňa Ružena Sabová s odôvodnením, aby neutiekol alebo sa neskrýval. Muž vinu popiera a voči verdiktu podal sťažnosť. Rozhodovať o jeho osude tak bude Najvyšší súd SR. 

František Vančo patril medzi najlepších bojovníkov MMA v histórii Slovenska. Bol prvým slovenským bojovníkom, ktorý sa postavil do klietky najväčšej organizácie bojovníkov MMA UFC. Vančo bol obľúbeným trénerom mladých talentov v Nitre. V roku 2011, presnejšie 10. júna toho roku, však jeho život ukončila streľba zo samopalu.

Policajtom sa verejnú popravu zápasníka nepodarilo roky objasniť. Existovalo viacero verzií, no vyšetrovanie stálo na mŕtvom bode.

Až 2. marca 2023 nastal v prípade zvrat. Elitní policajti NAKA spustili v tento deň akciu s krycím názvom JUSTÍCIA.

„V rámci nej sme zadržali jednu osobu. Konkrétne Jozefa H., ktorého vyšetrovateľ obvinil spolu s ďalšími dvoma osobami z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Zadržaného Jozefa H. ako objednávateľa a Petra T. s Marekom D. ako spolupáchateľov,“ prezradili o akcii policajti.

Elitní príslušníci Národnej kriminálnej agentúry potvrdili, že týmto zásahom objasnili práve roky neobjasnenú vraždu nitrianskeho bojovníka MMA Františka Vanča.

Brutálna poprava

Písal sa piatkový večer 10. júna 2011, keď výstrely zo samopalu vzor 58 zasiahli bojovníka MMA Františka Vanča. Práve išiel z tréningu po obchvate Nitry domov do Dražoviec. Páchatelia vystrelili z idúceho auta na jeho starší Ford, v ktorom sedel sám, štyri rany.

Vančo, ktorý bol známou postavou nitrianskeho podsvetia, narazil po streľbe do zvodidiel. Po zásahu projektilov zo samopalu ešte žil. Dokonca si otvoril dvere auta a doslova sa z neho vyplazil von.

Na Františka Vanča si mnohí pamätajú ako na pohodového chlapa, ktorý trénoval deti aj mládež. Niektorí si ho pamätajú aj ako vyhadzovača na miestnych diskotékach.

Práve na jednej z diskoték sa bojovník MMA dostal do konfliktu s Turkom, ktorý bol v Nitre na návšteve svojej rodiny. Volal sa Kilic Levent. Ten zomrel po tom, ako ho Vančo zasiahol jediným úderom pri tejto potýčke.

Za zabitie Turka dostal bojovník štvorročnú podmienku, pretože konal v sebaobrane. Ľudia, ale aj policajti často špekulovali o tom, že verejná poprava Vanča bola pomstou za smrť Turka. Dnes je ale všetko inak.

Policajti NAKA informovali, že jediným zadržaným pri tejto akcii je Jozef H., ktorý je podľa vyšetrovateľa objednávateľom verejnej popravy Františka Vanča. Startitup zistil, že zadržaným mužom je Jozef Hruška, ktorý bol svojho času jedným z najlepších kamarátov zavraždeného Vanča.

„Najskôr spolu zarobili slušné peniaze. Ich vzťahy sa neskôr pokazili. O tom, že by Hruška mohol stáť za Ferovou vraždou, sa hovorilo už dlhšie. Vraždu načasovali k výročiu úmrtia Turka, ktorého zabil Fero na diskotéke, aby to vyzeralo na rodinnú pomstu zo strany Turkov, o ktorej sa špekulovalo a hovorilo dlhé roky,“ prezradil náš zdroj, znalý pomerov v nitrianskom podsvetí.

Zdroj: TV Noviny

Najnovšie videá

Trendové videá