Veľký test áut: Po 10 rokoch odborníci odhalili, ktoré autá nekupovať. Pýtali sme sa aj slovenských mechanikov

  • Spoločnosť testovala viac ako 100 áut
  • Pri každom aute boli zohľadňované rovnaké kritériá
Ilustračná foto
Ilustračná foto, Unsplash/Eniz Yavuz Unsplash/Shayantan Chanda Unsplash/Sigmund
  • Spoločnosť testovala viac ako 100 áut
  • Pri každom aute boli zohľadňované rovnaké kritériá

Ak už začneš uvažovať nad tým, že je čas kúpiť si auto a rozhodneš sa pre kúpu ojazdeného auta, je na mieste mať o ňom pochybnosti z každej stránky. Sú modely, pri ktorých treba byť obzvlášť opatrný, a sú aj tie, ktoré sú spoľahlivé aj po najazdení viac ako 200-tisíc kilometrov. 

Nemecká redakcia AUTO BILD v spolupráci s Dekrou uskutočnili test odolnosti a spoľahlivosti na autách, ktoré najazdili v priebehu jedného až troch rokov cez 100-tisíc kilometrov. Keďže najlepšou previerkou je dlhodobý test, nemecký Autobild ho robil od roku 2014. Nebol to hocijaký test – ich rukami prešlo viac ako sto vozidiel. 

V teste zaznamenali každú jednu poruchu a každý jeden nedostatok počas toho, ako autá najazdia 100-tisíc kilometrov. Na konci testu každého jedného auta bolo každé vozidlo kompletne rozmontované a mechanici Dekra poukázali a odhalili aj tie poruchy, ktoré navonok nebolo vidieť. 

Pri každom aute boli zohľadňované rovnaké kritériá. Pri motore sa prihliadalo na výkon, usadeniny v saní a stav funkčnosti motora, pri prevodovke na stav a na jej opotrebenie a opotrebovanie spojky. Ďalej na nápravu, odpruženie a elektronický systém vozidla.

Pri rozmontovaní auta mechanici upriamovali pozornosť aj na to, či nie je karoséria auta poškodená hrdzou. Práve na základe zohľadnenia jednotlivých kritérií dostalo každé auto celkovú známku a počet chýb za celú testovaciu dobu.

V tomto článku si predstavíme „prvých“ desať vozidiel, ktoré Dekra označila za najmenej spoľahlivé a najviac chybové, a tie, ktoré sa v tabuľke spoľahlivosti ocitli na prvých priečkach.

Najhoršie skončil dve „efká“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Autobild.de

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá