Veľký výpredaj v BUBO: Do obľúbených destinácií sa dostaneš za polovičnú cenu, Slováci sa idú o zájazdy potrhať

 • Cestovná kancelária BUBO spravila rozruch zľavami až do 50 %
 • Hitom budúceho roka majú byť Mongolsko aj Čína
 • Do ktorých krajín môžeš cestovať za polovičnú cenu?
zájazdy cestovnej kancelárie bubo
BUBO
 • Cestovná kancelária BUBO spravila rozruch zľavami až do 50 %
 • Hitom budúceho roka majú byť Mongolsko aj Čína
 • Do ktorých krajín môžeš cestovať za polovičnú cenu?

Najväčšia zážitková cestovná kancelária BUBO v pondelok spustila veľký trojdňový výpredaj. Svoje prémiové zájazdy do exotických lokalít ponúka až s 50 % zľavou.

Zájazdy BUBO patria medzi najprémiovejšie na trhu, čomu však zvyčajne odpovedá aj cena. Cestovná kancelária má v každej destinácii tím vyškolených sprievodcov a sľubuje predovšetkým zážitky, ktoré ich zamestnanci v exotických destináciách aktívne vyhľadávajú.

Od 4. decembra do 6. decembra však BUBO začalo ponúkať väčšinu svojich zájazdov so zľavou až 50 %. Dá sa tak predpokladať, že ponuka spôsobí podobný ošiaľ, ako napríklad výpredaje lacných leteniek. V ponuke sú najobľúbenejšie destinácie ako Turecko, Nórsko, Island, Kalifornia, Kuba či Mexiko. Pozrieť ponuku →

Kam sa dá cestovať za polovicu?
 • Argentína za 1 830 € (predtým 3 660 €)

Cesta Južnou Amerikou cez Buenos Aires, ktoré dýcha nostalgiou a znie tangom, cez najkrajšie vodopády planéty na pláže Rio de Janeira. 

 • Mexiko za 1 810 € (predtým 3 620 €)

Novodobý div sveta aj lietajúci Indiáni. Dovolenku v Mexiku sprevádza mystická história plná pyramíd a šamanizmu, gurmánske špeciality a plodiny, ktoré dobyli celý svet. Nechýbajú ani nádherné pláže na brehoch Tichého oceánu a Karibského mora. 

 • Čína za 1 843 € (predtým 3 685 €)

Prechádzka po Veľkom múre, miznúce hutongy aj nočný Pudong. Ríša stredu zaujme Zakázaným mestom čínskych cisárov aj Hlinenou armádou.

 • Island za 2 968 € (predtým 4 240 €)

Komplexná okružná cesta ostrovom, kde sa oheň stretáva s ľadom. Pláže sú tu čierne a na každom kroku drieme sopka. Ľadovce sa napájajú na rieky a vytvárajú tak vodopády strážené elfami.

 • Kalifornia za 1 245 € (predtým 2 490 €)

Do Kalifornie sa kedysi cestovalo z Európy mesiace až roky. Dnes na západe v USA je človek za pár hodín. Vynechať by však nemal Los Angeles, európske tóny v San Franciscu, divočinu v Yosemitoch a mesto hazardu Las Vegas a najhlbší kaňon na svete Grand Canyon. Pozrieť ďalšie destinácie za polovičné ceny→

274353916_10160535700758933_5246388530172495970_n
zdroj: BUBO - Pre Slovákov už nie sú dovolenky len o vylihovaní na pláži, ale aj poznávanie a história iných krajín sa pre nich stáva atraktívnym cieľom cestovania.

Cestovateľské trendy Slovákov sa za posledné roky zmenili. Chcú investovať do kvalitných služieb a pri plánovaní dovolenky už nejde o last minute rozhodnutia. Novým hitom sa stáva cestovanie do exotiky a návrat na scénu zažívajú aj poznávacie a zážitkové zájazdy.

V oblasti zážitkových a poznávacích zájazdov patrí medzi lídrov na domácom trhu práve cestovná kancelária BUBO, ktorá funguje už tri desaťročia. Pozrieť ponuku →

BUBO začínali ako startup ešte v roku 1992 a dnes patria medzi špičku v realizácii poznávacích a aktívnych zájazdov do všetkých krajín sveta. Ich ponuku tvorí široká škála zážitkov od návštevy Ohňovej zeme v Patagónii až po letecký okruh Austráliou so slovenskými sprievodcami.

Slovenskí sprievodcovia už tri desaťročia sprevádzajú ľudí od pólu k pólu pod vedením najscestovanejšieho Slováka MUDr. Ľuboša Fellnera. Pozrieť ponuku →

Slováci už nechcú len vylihovať na pláži

Pre Slovákov už nie sú dovolenky len o vylihovaní na pláži – čoraz viac sú vyhľadávané autentické zážitky, ktoré európske destinácie už mnohokrát nevedia doručiť. Okrem tradičných európskych štátov ako Taliansko, Portugalsko, Španielsko či Veľká Británia, tak stúpa záujem o krajiny ako Brazília, India či Mexiko.

Cestovateľský portál Lonely Planet už každoročne vydáva zoznam tých najlepších miest, kam sa oplatí v nadchádzajúcom roku vycestovať. 

Na prvej priečke je Nairobi – málo objavené hlavné mesto Kene, ktoré sa pýši svojou autentickou kultúrou a divokým safari. Riaditeľ cestovnej kancelárie BUBO Ľuboš Fellner vo svojom blogu píše, že do hlavného mesta Kene ročne vypravia vyše 30 zájazdov.

Veľký dopyt je však aj po Severnej Amerike, konkrétne Kanade a provincii Quebec. Slováci si totiž zamilovali aj Montreal – najväčšie frankofónne mesto Kanady, ktoré architektúrou nápadne pripomína Európu. Pozrieť ponuku →

347417294_648577283979462_714320751341137824_n
zdroj: BUBO - Africké Safari BUBO navštevuje počas roka pravidelne. Ľuboš Fellner vo svojom blogu píše, že do hlavného mesta Kene, ročne vypravia vyše 30 zájazdov.

Mongolsko sa otvára Slovákom, India a Čína zamiešajú kartami

V rebríčku sa umiestnilo aj Mongolsko – najväčšia krajina bez prístupu k moru, ktorá bola roky podceňovaná a na návštevu boli potrebné aj víza. Vláda Mongolska však vyhlásila rok, kedy sú turisti vítaní, a tak sú víza pre občanov Slovenska zrušené a krajina sa otvára turistom.

Jednou z top krajín na cestovanie v roku 2024 je podľa zoznamu Lonely Planet aj India, ktorá spolu s Čínou patria medzi najľudnatejšie krajiny sveta. Ľuboš Fellner vo svojom blogu píše, že práve tieto krajiny budú valcovať trh nielen ekonomicky, ale aj v rámci rozvoja cestovného ruchu.

BUBO organizuje niekoľko populárnych zájazdov do týchto krajín – Taiwan, Hongkong, Macao a To najlepšie z Číny. Prehľad zájazdov do Číny →

10450340_10153155916818933_8176131116374717470_o
zdroj: BUBO - Jednou z top krajín na cestovanie v roku 2024 je podľa zoznamu Lonely Planet aj India, ktorá spolu s Čínou patrí medzi najľudnatejšie krajiny sveta.

Island ako celoročná destinácia a veľký okruh Mexikom

Za destináciu, ktorú budúci rok netreba vynechať, považuje Fellner aj Island. Island sa podľa jeho slov navštevoval najmä počas letných mesiacov, dnes tam však chcú Slováci stráviť aj Silvester.

Aj z prieskumu rezervačného portálu Booking.com vyplýva, že až 56 % ľudí chce na svoju najbližšiu dovolenku vyraziť do studených krajín.

Reykjavík je vstupnou bránou na Island, no v jeho okolí sa skrýva toho omnoho viac. Ohnivý okruh Islandom od cestovnej kancelárie BUBO je navrhnutý tak, aby za menej ako 14 dní Slováci videli všetko od krásnych vodopádov Seljalandsfoss a Skogafoss cez čiernu pláž až po dúhové hory Landmannalaugar.

Hitom roka 2024 bude podľa Fellnera aj Mexiko, kde turista uvidí nedotknuté, neosídlené územie či najväčšiu pyramídu na svete. Zájazd Mexiko – veľký okruh, smeruje od pobrežia Tichého oceánu, z Acapulca, ktoré sa nachádza v štáte Guerrero, do koloniálneho mesta Oaxaca. 

195845770_10159993496263933_6760316426521064340_n
zdroj: BUBO - Turistika v Dúhových horách vedie častokrát aj cez sneh a to aj v letných mesiacoch.
TOP 10 krajín na cestovanie v roku 2024:
 1. Mongolsko
 2. India
 3. Svätá Lucia
 4. Mexiko
 5. Maroko
 6. Čile
 7. Benin
 8. Uzbekistan
 9. Pakistan
 10. Chorvátsko

Ktoré krajiny sú u Slovákov na prvom mieste?

Zo štatistík cestovnej kancelárie BUBO vyplýva, že najžiadanejšími zájazdmi Slovákov sú Srí Lanka – rajská záhrada a Thajsko – Malajzia – Singapur.

Tropický ostrov Srí Lanka je spojením komfortného poznávania a oddychu. Na nasledujúcu sezónu má BUBO naplánované odlety každý jeden týždeň.

Cestovka si pre turistov pripravila akčný poznávací program, kde medzi pagodami chodíme na bicykli a na kárach ťahanými volmi po domorodej dedinke. Dovolenka na Srí Lanke sa však nezaobíde bez jogy a ajurvédy. Celý prehľad zliav →

Zdroje: bubo.sk, lonelyplanet.com , archív Startitup 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá