Ventilovať hnev rozbíjaním vecí v miestnosti už môžeš aj v Bratislave

  • Nové typy escape rooms na Slovensku nájdeš už dlho
  • Fury Rooms, ktoré majú pôvod v Japonsku, no do Európy sa dostali cez Paríž, môžeš vyskúšať aj v Bratislave
  • Cena takéhoto zážitku ťa bude stáť 49,50 eur
rozbijanie
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/Zaži too
  • Nové typy escape rooms na Slovensku nájdeš už dlho
  • Fury Rooms, ktoré majú pôvod v Japonsku, no do Európy sa dostali cez Paríž, môžeš vyskúšať aj v Bratislave
  • Cena takéhoto zážitku ťa bude stáť 49,50 eur

Keď sme nedávno písali článok o tom, ako sa Fury Rooms ujali aj u veľkých hollywoodskych hviezd, akou je napríklad Will Smith, zistili sme, že na Slovensku takéto máme tiež. Intenzívne vypustenie pary ti pomôže vypnúť a nabrať novú energiu a inšpiráciu. Sú Slováci skutočne tak vystresovaní, aby museli rozbíjať televízory a demolovať veci okolo seba?

Už nestačí len ísť na pivo

Našim rodičom stačilo, aby si po práci vyšli s kamošmi na pivo alebo víno. Popravde, stačilo to kedysi aj nám, čo si budeme klamať. Niekedy to treba urobiť aj dnes, no nie je to až taký reset.

Sú horšie a lepšie dni. Čo však s tými zlými? Patneri, rodina a blízki si nezaslúžia, aby sme si svoju nahromadenú zlosť z celého týždňa vybíjali na nich. Preto vznikli Fury Rooms, po slovensky Rozbíjačka. Simulované obydlie a dokonca aj klasická obývačka, ktorú môžeš celú rozbiť. Vieš si niečo takéto predstaviť?

zdroj: Zaži too

Escape Rooms sú populárne nejaký ten rok a vďaka nim už existujú aj rôzne skupiny či chat rooms escape hráčov na sociálnych sieťach, v ktorých sa stretávajú ľudia s rovnakým zameraním a skúsenosti si navzájom vymieňajú. Samotné hranie sa pre nich stalo koníčkom. Fury Rooms sú zatiaľ na Slovensku trochu iné, ale na popularite rastú.

Únikové hry cibria tvoju koncentráciu. Naozaj potrebuje človek vo voľnom čase riešiť koncentráciu namiesto toho, aby vypol?

Je to zvláštny paradox, ale skôr je to o motivácií sa koncentrovať, a aj o  skutočnosti nechať sa vtiahnuť do príbehu a hrať. V dobrej hre nerozmýšľate nad tým, že riešite vlastne matematickú úlohu alebo sa musíte sústrediť na svoju zručnosť. Proste sú to len ďalšie prekážky v tom, ako sa dostať ďalej a nakoniec sa aj vyslobodiť. Vždy to má byť hra a ľudí baviť, niekedy ale napríklad aj strachom,“ hovorí pre Startitup Bohuš Zach zo Zazito.ooo

Nestojí ťa to viac ako 49,50 eur.

zdroj: Zaži too

Škodia Rozbíjačky tvojmu mentálnemu zdraviu?

Psychológovia ich až tak úplne neodporúčajú. Slastný pocit úľavy, ktorý po rozbíjaní nastáva, môže byť pre človeka extrémne návykový a ty tak budeš chcieť svoju agresiu práve pre tento postproduktívny pocit.

Zatiaľ sa nenašiel nikto, kto by k nám chodieval pravidelne. Boli ľudia, ktorí si to zopakovali, ale väčšinou prišli vždy s niekým novým a teda vlastne kvôli nemu. Skôr ako odbúranie agresivity u ľudí sledujeme, že zrazu môžu robiť niečo, na čo mnohokrát mysleli, no nikdy to vzhľadom na výchovu a situáciu neurobili,“ dodáva jeden z autorov myšlienky zážitkovej agentúry Zazito.ooo.

Najnavštevovanejšie zvláštne miesta na relax

Majitelia tvrdia, že najlepší je Divný dom. Nachádza sa v strede Petržalky, medzi sídliskovými panelákmi. Zvonku žiadna divnôstka, zvnútra absolútna.

zdroj: Divný dom stojí na petržalskom sídlisku/Zaži too

Je to naša najstaršia a najúspešnejšia escape roomka. Divná basa je zaujímavá v tom, že býva často súčasťou rozlúčiek so slobodou, a to aj u mužov aj u žien,“ dopĺňajú chalani.

Rozbíjačku majú ako netradičný doplnok k escape room.

My sme sa aj tu trochu pohrali a rozbíjanie pre skupinu 2-3 rozbíjačov je odlevelované. Najprv rozbíjaš len malé predmety holými rukami a až keď v rozbitých veciach nájdeš kód, dostaneš sa k lepším nástrojom a väčším veciam,“ vysvetľuje princíp slovenskej Rozbíjačky Bohuš.

zdroj: Zaži too

Väčšinou tieto hry kupujú ako darček ženy. Hráči sú však podľa pohlavia rozdelení rovnako, plus mínus, pol na pol, odkrývajú svoje štatistiky chalani.

Zdroj: psychologytoday.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK