Escape Rooms sú prežitok, teraz fičia Fury Rooms. Ich fanúšikom je aj Will Smith

  • Ženy aj muži sa môžu v malej miestnosti vyblázniť do nepríčetnosti a rozbiť všetko, čo im príde do cesty
  • Psychológovia sú však skeptickí a tvrdia, že závislosť na agresivite je niekedy horšia ako to, že si od nej uľavíš
fury rooms (1)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/TASR/AP: Chris Pizzello/Invision
  • Ženy aj muži sa môžu v malej miestnosti vyblázniť do nepríčetnosti a rozbiť všetko, čo im príde do cesty
  • Psychológovia sú však skeptickí a tvrdia, že závislosť na agresivite je niekedy horšia ako to, že si od nej uľavíš

Na medzinárodnej tlačovej konferencii k novému filmu Bad Boys sa americký herec Will Smih potreboval odreagovať. A tak svet spoznal nie až tak známy koncept. Nazýva sa Fury Rooms a pomôže ti zahnať stres okamžite a veľmi účinne.

Hoci čítam motivačnú literatúru, stále mám v sebe nejaký hnev,“ prezrádza na svojom youtubovom kanáli Will Smith.

Prečo vznikli? Presne preto, aby si sa po ich návšteve cítil lepšie. Fury Room je novodobý wellness a psychológ dokopy.  Svoju negatívnu energiu zo seba dostaneš za 20 minút. Toľko stačilo hercovi Willovi Smithovi.

Dostaneš špeciálne oblečenie, ochranné prvky ako prilbu s plexisklovým štítom, chrániče na ruky, hruď a iné potrebné miesta, rukavice a pálku. Vstúpiš do miestnosti a rozbíjaš, ničíš, udieraš a všetku svoju nadbytočnú energiu dostaneš zo seba v okamihu von.

Čierna kocka s neveľkým rozmermi

Tento koncept pochádza z Japonska presne tak. Niekde ju nájdeš pod názvom Range Room alebo Anger Room. Princíp je však všade rovnaký.

V hlavnom meste Francúzska nájdeš Fury Rooms už tri roky. Prvá sa objavila v októbri 2017. Populárnymi sa stali okamžite a nedávno ich vyskúšal aj herec Will Smith.

Za jednu návštevu zaplatíš od 10 do 100 eur, záleží od toho, ako veľmi si v ten konkrétny deň nahnevaný. Minimálna dĺžka boja s tvojím hnevom a stresom je 10 minút, maximálna 45 minút.

Je to spôsob, ako vypustiť paru, pre tých, ktorí sa cítia unavení denno-dennými starosťami či povinnosťami. Mnoho našich klientov sú práve mladí ľudia, pracujúci v open-space, alebo zakladatelia či zamestnanci rôznych startupov, ktorí sú v práci dlhé hodiny a hľadia do obrazovky počítača. Namiesto párty po práci s kolegami v neďalekej krčme prídu radšej k nám,“ prezrádza pre Le Parisien Aurélie Bezard, spolumanažér Fury Room.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Escape rooms sú prežitkom, teraz fičia fury rooms

Keď ťa láme stres, máš toho vyše hlavy, si obyčajný človek alebo aj filmová hviezda, svojej nervozite a nakopenej agresivite môžeš uľaviť.

Najagresívnejšie a najnebezpečnejšie krajiny sa podľa rebríčka britského The Independent považuje Kolumbiu. Vychádza to z obyvateľského prieskumu, v ktorom sa preukázalo, že v krajine je vysoký počet gangov zodpovedných za únosy, krádeže a všeobecnú agresivitu v uliciach mesta.

Hoci Fury Rooms vznikli primárne na to, aby oslobodili ľudí od denného vypätia či dlhodobého stresu, pre trestancov, či nahromadenej dlhodobej agresivity riešenie nepredstavujú. V prípade krajín, ktoré riešia dlhodobú vysokú mieru kriminality či agresivity, by sa však skryté potenciály takýchto miest podceňovať nemuseli.

Reakcie psychológov sú však skôr negatívne ako pozitívne. Hoci po návšteve a niekoľkých minútach ničenia, rozbíjania a ventilovania svojho hnevu cítiš neskutočnú úľavu, núti ťa to mať tento stav častejšie a tak sa môžeš od cielenej agresivity stať závislým.

Zdroje: sortiraparis.com, psychologytoday.com, independant.co.uk, youtube.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá