Myslíš, že si neúspešný? Týchto 19 bodov ti dokáže, že sa poriadne mýliš

  • Úspešných ľudí si mnohokrát predstavujeme len ako bohatých biznismenov
  • Pravda je však taká, že na to, aby si bol úspešným, ti stačí skutočne málo
Bez názvu
unsplash.com
  • Úspešných ľudí si mnohokrát predstavujeme len ako bohatých biznismenov
  • Pravda je však taká, že na to, aby si bol úspešným, ti stačí skutočne málo

1. Tvoje vzťahy sú menej dramatické, než bývali

So starnutím by sme mali dozrievať a rovnako tak aj naše vzťahy s okolím v určitom bode „dospejú“. Drámy minulosti spôsobené neprajnosťou, závisťou či ľahostajnosťou zmiznú. Pokiaľ vo svojich vzťahoch pozoruješ tento posun, považuj to za úspech.

2. Nebojíš sa požiadať o pomoc

To, že potrebuješ pomoc neznamená, že si slabý. Práve naopak, dokazuje to tvoju silu.

3. Tvoje štandardy ohľadom správania sa sú vyššie

Dokážeš identifikovať „energetických upírov“ a vyhýbaš sa im. Negatívne prejavy správania sa už netoleruješ ani u iných, ani u seba. Dokážeš prebrať zodpovednosť za svoje činy, a to isté žiadaš aj od druhých.

zdroj: Slovenská akadémia vied

4. Dokážeš nechať odísť to, čo ťa nerobí šťastným

Úspešným si aj vtedy, ak sa rešpektuješ a máš sa rád. Dokážeš povedať NIE čomukoľvek, čo ti spôsobuje smútok a úzkosť.

5. Vážiš si človeka, ktorého vidíš v zrkadle

Seba. Si jedinečný. Objav svoje dobré stránky a vedome na nich pracuj.

6. Už vieš, že prekážky a zlyhania ťa posúvajú vpred

Nie je možné, aby bol niekto vždy a vo všetkom úspešný. Život nie je len o výhrach, ale aj o prehrách, ktoré víťazstvu mnohokrát predchádzajú. Ty si sa ale poučil, vstal si a do ďalšieho boja ideš ešte silnejší.

7. Máš okolo seba ľudí, na ktorých sa môžeš vždy spoľahnúť

Za úspech môžeš považovať aj zistenie, kto sú tvoji skutoční priatelia. Pri niektorých totiž časom zistíš, že úprimnosť nebola práve ich silnou stránkou. Síce ide o bolestivé zistenie, ale o to vďačnejší buď za ľudí, ktorí v tvojom živote naozaj stoja zato.

8. Nesťažuješ sa

Pokiaľ práve neprechádzaš obdobím nejakej skutočne bolestivej straty, alebo netrpíš závažnými zdravotnými problémami, vieš, že tvoje starosti sú len „všedné“. Preto si za ne v podstate vďačný. Nesťažuješ sa a radšej sa sústredíš na pozitívne veci vo svojom živote.

9. Dokážeš sa tešiť z úspechu druhých

Neprajnosť a závisť sú ti cudzie. Úprimne sa raduješ z každého úspechu druhých ľudí a podporuješ ich. Vieš, že čím viac pozitívnej energie odovzdáš, tým viac sa ti jej vráti.

10. Dokážeš sa oddať vášni

Nestagnuješ. Vieš, že máš v sebe nejaký jedinečný dar, ktorý chceš svetu odovzdať. Tomuto svojmu talentu sa vášnivo oddávaš a chceš ho zdieľať s druhými.

11. Máš sa načo tešiť

Pokiaľ sa v tvojom živote nedeje nič vzrušujúce, niečo, čo môžeš nadšene očakávať, potom tvoje vnútro začína pomaly zomierať. Úspešní ľudia majú ciele, ktoré vášnivo sledujú.

zdroj: unsplash

12. Niektoré svoje ciele sa ti už podarilo naplniť

Niektoré tvoje sny sa už tvojím pričinením stali skutočnosťou. Motivuje ťa to ísť za ďalšími.

13. Empatia pre teba nie je cudzím pojmom

Úspešní ľudia poznajú obrovskú silu empatie. Šír lásku a pozitívnu energiu smerom k druhým a vráti sa ti späť.

14. Dokážeš milovať čistou láskou a vieš ju prijať od druhých

Láska je vždy riskom, preto mnohých ľudí desí. Ty už ale vieš, že láska nie je o strachu z odmietnutia, alebo zo sklamania, ale o schopnosti úprimne ľúbiť. Ak dokážeš otvoriť svoje srdce natoľko, aby si miloval a bol milovaný, považuj to za obrovský úspech.

15. Odmietaš byť obeťou

Život nie vždy prináša len tie pozitívne veci. Ty však dokážeš čeliť aj tým negatívnym. Neutekáš pred nimi – buď s nimi bojuješ, alebo ich jednoducho necháš ísť.

16. Je ti jedno, čo si myslia druhí

Vieš, že všetkým sa nezavďačíš nikdy. A ani to nechceš. Súdeniu druhými ľuďmi sa nevyhneš nikdy, preto ostávaš sám sebou. Konáš tak, ako to cítiš ty, nie tak, ako to chcú druhí.

17. Vo všetko zlom sa snažíš nájsť to dobré

Mal si na výber – život si mohol brať buď ako sériu sklamaní, alebo ako sériu príležitostí byť lepším. Ty si si vybral druhú možnosť.

18. Akceptuješ veci, ktoré nemôžeš zmeniť

Úprimne – v živote budeš čeliť ešte mnohým situáciám, kedy nebudeš môcť spraviť nič. Jediné, čo môžeš v týchto prípadoch zmeniť, je tvoj pohľad na vec. Pokiaľ dokážeš zmeniť negatívnu skúsenosť na pozitívnu, gratuluj si k úspechu.

19. Si šťastný

Nezáleží na tom, koľko zarábaš, aké máš auto, alebo kam pôjdeš na dovolenku. Šťastie je o iných hodnotách. Ak si ich už objavil a považuješ sa za šťastného človeka – si úspešný.

Zdroj: lifehack.orh

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK