Vianoce v telke budú tento rok bomba. Teš sa na slovenskú klasiku, ale aj svetové trháky a premiéry

  • Televízie Markíza a Joj naladia divákov na vianočnú atmosféru už večer pred Štedrým dňom
  • Naopak, na RTVS sa dočkáš nového dokumentu
  • Vianoce budú plné zaujímavých filmov zo Slovenska, ale aj zo sveta
filmy vianoce rozprávky tradičné
S tebou ma baví svet, Pelíšky, TV Markíza
  • Televízie Markíza a Joj naladia divákov na vianočnú atmosféru už večer pred Štedrým dňom
  • Naopak, na RTVS sa dočkáš nového dokumentu
  • Vianoce budú plné zaujímavých filmov zo Slovenska, ale aj zo sveta

TV Markíza

23. december

O 17:30 ťa na Markíze čaká česká rozprávka o Pyšnej princeznej. Večer môžeš stráviť pri ďalšom filme z Česka, a to komédii Pelíšky z roku 1999 od režiséra Jana Hřebejka. Ak si tento film ešte nevidel, v stredu o 20:30 by si to nemal premeškať. 

pelišky vianoce filmy markiza
zdroj: SpaceFilms

24. december

Štedrý deň môžeš privítať českou komédiou z roku 1974, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Tento film si na Markíze pozrieš o 13:20.

Tradičný film Perinbaba Markíza odvysiela o 17:40. Po Perinbabe nasleduje film, ktorý patrí medzi slovenské najpopulárnejšie vianočné rozprávky. Ak nechceš premeškať čarovnú klasiku v podobe Troch orieškov pre Popolušku, nalaď si Markízu o 19:30.

popoluška film vianoce
zdroj: Národní filmový archiv

25. december

Prvý sviatok vianočný môžeš začať v duchu kúziel. O 9:40 Markíza odvysiela rodinnú komédiu Saxána a Lexikon kouzel. Pre milovníkov psov nasleduje o 13:20 ďalší rodinný film s názvom Psia duša.

Večer si na Markíze užiješ tradičný príbeh macochy, jej rozmaznanej dcéry Marfy a predovšetkým Nastenky, ktorá sa ocitne v lese napospas mrazu. Film Mrázik začne o 20:30 a hneď po ňom nasleduje premiéra Vianoce s princom. Romantický film odvysiela Markíza po prvýkrát o 22:10.

mrázik film rozprávka vianoce
zdroj: TV Markíza

26. december

Markíza bude na Druhý sviatok vianočný plná čertov. Totižto, už o 13:30 televízia odvysiela českú rozprávku S čerty nejsou žerty. Rozprávka je z roku 1985 a v Česku je považovaná za jeden z najslávnejších filmov.

Večer, o 20:30, nasleduje rozprávka Čertoviny, kde sú hlavnými hrdinami nešikovní čerti Popelák a Uhelák. Vládca pekiel ich pošle za trest do sveta, aby do mesiaca každý priviedol jednu hriešnu dušu. 

TV JOJ 

23. december

Lada sa skrýva v myšacom kožúšku pred kráľom Kazisvetom v zámockej kuchyni princa Radovana. Klasickú českú rozprávku, Princezná so zlatou hviezdou, si pozrieš o 17:15. Deň môžeš zavŕšiť každoročnou pánskou jazdou troch oteckov na chalupe v Beskydoch. S tebou ma baví svet začne o 20:35.

Vianoce filmy rozprávky s tebou ma baví svet
zdroj: TV Markíza

24. december

Medzi vianočnú klasiku patrí aj rozprávka o bezcitnej princeznej, ktorú polepšila až nevyhnutnosť postarať sa o cudzieho človeka. Film Kráľ Drozdia brada si na TV Joj môžeš pozrieť o 11:40. 

Zvyšok Štedrého dňa sa bude niesť v znamení zahraničných filmov. O 13:15 môžeš prežiť príbeh princeznej v podobe filmu Na vlásku. O 18:15 začína animovaná dobrodružná rozprávka Ľadové kráľovstvo. Štedrý večer vyvrcholí tradičným Kevinom, ktorý sa tento raz stratí v New Yorku. Sám doma 2 začína o 20:00.

sam doma kevin film vianoce
zdroj: TV Joj

25. december

Prvý sviatok vianočný odštartuje americko-britský rodinný film o viere a oddanosti. Reč je o filme Hačikó: Príbeh psa, ktorý na TV Joj začne o 11:40. Po emotívnom filme príde o 17:00 na rad Kúzelná opatrovateľka, kde v hlavnej úlohe Nanny McPhee neváha pri výchove použiť čary.

Ak budeš mať chuť na dobrodružstvo, premiéra filmu Rozprestri krídla je tá správna voľba. Francúzsko-nórsky rodinný dobrodružný film začne o 20:30 a prinesie skutočný príbeh Christiana, odborníka na migráciu divokých husí a jeho dobrodružstiev, ktoré zažil so svojím synom. 

26. december

O 10:45 odštartujú Druhý sviatok vianočný Traja veteráni, múdra rozprávka pre malé i dospelé deti na motívy knihy Jana Wericha Fimfárum. V tomto československom filme z roku 1983 si príde na svoje celá rodina. Deti pobaví dlhý nos, ktorý za trest narastie princeznej Bosane a prekračuje hranice susedných hraníc. Naopak, dospelých vo filme zaujme napätá politická situácia.

Dokonalý zvukový zážitok: Soundbary Philips menia každý zvuk na atmosféru ako z kina
Reklama
Zistiť viac
Reklama
Zistiť viac
Z nákupu soundbarov Philips cashback späť až 90 €.

Večer rozprávku vystrieda premiéra nórskeho trileru, ktorý TV Joj odvysiela o 20:30. Film s názvom Tunel je o rodinách, tínedžeroch a turistoch, ktorí cestujú na vianočné sviatky, no ostanú uväznení pod tonami skál v brutálnej tme.

RTVS

23. december

O 20:10 si na Dvojke môžeš pozrieť film podľa poviedky Martina Kukučína s názvom Rysavá Jalovica. O čosi neskôr, o 21:15 príde na rad o kúsok viac kultúry v podobe záznamu divadelného predstavenia Jááánošííík po tristo rokoch. 

24. december

Ak máš rád rozprávky H. Ch. Andersena, na Jednotke prídeš na svoje. O 11:55 odvysiela táto televízia rozprávku Dievčatko so zápalkami. Svetlo zo zápaliek je pre dievčatko zo sirotinca, ktoré žije v neľudských podmienkach, jediným zdrojom radosti, lásky a nádeje. 

V prípade, že budeš mať chuť na niečo veselšie, o 12:05 si môžeš zapnúť Dvojku, kde bude príbeh veselého copatého dievčatka. Film Pippi dlhá pančucha je nakrútený podľa knižky Astrid Lindgrenovej.

Jednotka prinesie opäť slovenskú klasiku od Martina Kukučína. Film Vianočné oblátky, o zvykoch a obyčajoch našich predkov v období od Ondreja po Vianoce, odvysiela Jednotka o 16:15.

vianočné oblátky film tradičné vianoce
zdroj: RTVS

25. december

O 16:20 začne klasická česká filmová rozprávka o kráľovi, ktorý chcel zistiť, ktorá z jeho troch dcér ho má najradšej. Film Bol raz jeden kráľ si pozrieš na Jednotke.

Forrest Gump, jeden z najpopulárnejších amerických filmov všetkých čias, odvysiela taktiež Jednotka večer o 21:50. Adaptácia románu amerického spisovateľa Winstona Grooma bola ocenená až 6 Oscarmi.

film vianoce rozprávka
zdroj: Československý státní film

26. december

Filmovú rozprávku na motívy Pavla Dobšinského o sile slova, ale aj o sile lásky všetkých podôb s názvom Sedem zhavranelých bratov odvysiela televízia Jednotka o 16:15. Večer, o 20:20 si môžeš pozrieť film Pacho, hybský zbojník. Komédiu o legendárnom hybskom zbojníkovi Pachovi má v réžii Martin Ťapák.

Dvojka o 20:10 odvysiela premiéru dokumentu o známom spevákovi. Reč je o Miroslavovi Žbirkovi a dokumentárnom portréte s názvom Meky, ktorý vznikol v roku 2019.

Zdroj: Satelinatv.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK