Majstrovstvá sveta sa pre Slovensko končia /SNKZ #67

play icon

Ako každé pracovné ráno, tak aj dnes, 24. mája, ti prinášajú naši moderátori Albert a Diana Správy, na ktorých záleží.

Započúvaj sa do aktuálneho diania v našom unikátnom Startitup NEWS podcaste.

Správy, na ktorých záleží 

Slovenskí hokejisti sa po štvrťfinálovom zápase so šampionátom lúčia. Do bojov o medaily postupujú s víťazstvom 3 : 6 Kanaďania, pričom strelecké pokusy v pomere 21 : 43 oproti Slovákom viac než zdvojnásobili. 

Atentátnik Cintula prehovoril o útoku na premiéra: Zobral si dva zásobníky, Robertovi Ficovi napísal venovanie. Anonymizované rozhodnutie sudcu, ktorý poslal Juraja Cintulu do väzby, začína popisom skutku tak, ako ho zadokumentoval vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry. 

Podľa najnovšej predpovede od Severe Weather bude počasie v Európe počas leta 2024 ovplyvňované fenoménom La Niña. Vystrieda rekordne silné El Niño, ktoré nám doteraz prinášalo teplé počasie. La Niña však prichádza spoločne so studenými teplotami, ktoré zasiahnu celú Európu.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) sa po nedávnom atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) rozhodol riešiť otázku bezpečného bývania pre troch najvyšších ústavných činiteľov Slovenskej republiky. Chce garantovať bezpečnosť štátnych predstaviteľov. Eštok pre RTVS zdôraznil, že cieľom je zabezpečiť, aby prezident, premiér a predseda Národnej rady SR bývali počas výkonu svojich funkcií v štátnych, chránených nehnuteľnostiach.

Obyvatelia hlavného mesta majú k dispozícii novú „vychytávku“. Bratislavčania a Bratislavčanky môžu po novom prenajať svoj byt aj inou cestou, než len pomocou internetových stránok. Mestská nájomná agentúra (MNA) im sľubuje výhody, ktoré môžu presvedčiť množstvo nájomcov zmeniť svoje zaužívané spôsoby prenájmu. 

Smer – SSD ostáva najpopulárnejšou stranou v krajine 

Od atentátu na premiéra Roberta Fica ubehlo len vyše týždňa a predseda vlády je stále hospitalizovaný. Nálady na Slovensku sú rôzne, mnoho Slovákov sa obáva o budúcnosť krajiny. Agentúra SCIO sa zamerala na politické preferencie Slovákov. V prieskume sa pýtali, koho by volili po udalosti z 15. mája. Podľa tlačovej správy od agentúry SCIO sa až tak veľa nezmenilo. Z výsledkov ich posledného prieskumu vyplýva, že SMER-SSD ostáva aj naďalej najpopulárnejšou stranou v našej krajine.

V blízkosti chorvátskeho ostrova Ceja na Istrii sa nedávno objavil nebezpečný druh ryby, známy ako štvorzubec striebropásy, ktorý sa považuje za jedného z najjedovatejších morských tvorov na svete. 

Ak budeš chcieť zdolať jednu z najobľúbenejších trás na japonskej hore Fudži, budeš si musieť rezervovať miesto a zaplatiť poplatok. Japonci argumentujú tým, že davy ľudí, odpadky a horolezci, ktorí sa snažia na vrchol vystúpiť príliš rýchlo, spôsobujú obavy o bezpečnosť malebného stratovulkánu. Stanovili preto nové pravidlá, ktoré sa budú vzťahovať na obdobie letnej turistickej sezóny od 1. júla do 10. septembra.

Známy politický moderátor Richard Dírer po dvoch rokoch opäť končí v televízii TA3. Jeho príchod, spolu s príchodom Rastislava Ilieva, výrazne zvýšil záujem o hlavnú politickú diskusiu „V politike“, kde obaja moderátori skončili.

Európou sa šíri nebezpečný vírus, ktorý sme nedávno mali aj na Slovensku. Telo potrápi aj niekoľko týždňov a spôsobuje nepríjemné zdravotné problémy. Ide o chorobu zvanú norovírus, ktorý sa nedávno objavil aj v Bánovciach nad Bebravou. Nepríjemné gastrointestinálne ochorenie poriadne potrápi ľudské telo, vieme však, ako sa pred ním chrániť.

Nadácia Zastavme korupciu prednedávnom odhalila údajný dokument, ktorý naznačuje, ako sa v blízkej budúcnosti zmení fungovanie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Okrem zníženia počtu zamestnancov by mali nastať zmeny aj v oblasti vyšetrovania.