Olympionik Vlček: V mojej najlepšej forme som spravil 44 zhybov na hrazde a za 17 minút zabehol 5 km

Hosťom najnovšej epizódy Diskusného Klubu Šport je rýchlostný kanoista Erik Vlček. Ako jediný slovenský športovec sa zúčastní Olympijských hier šiestykrát.

V rozhovore sa dozvieš prečo mu najviac vyhovuje štvorkajak, v čom je ktorá pozícia dôležitá alebo či ho láka vyskúšať aj single disciplínu. „Pokiaľ nemáš rýchle ruky, tak nestihneš dať tú energiu a neprispeješ k ničomu v tom štvorkajaku. Kanoistika je dosť náročný šport, musíš byť silný, vytrvalý, mať dobrú techniku aj cítiť vodu,“ hovorí Erik.

Ako jediný Slovák sa tento rok zúčastní Olympijských hier šiestykrát. „Keby som skončil s piatimi olympiádami, tak si myslím, že mám úspešnú kariéru a mám sa za čím obzrieť, ale tá šestka bola niečo, čo ma lákalo a motivovalo, videl som, že je tu šanca aj na úspech.“ Tento rok Erik bojuje o svoju štvrtú medailu. Doposiaľ má na svojom konte bronz z Atén, striebro z Pekingu a Ria. Považuje to za fantastické výsledky a dúfa, že sa mu aj tento rok podarí priniesť domov medailu. „Ja si to teraz nesmierne užívam. Dobre sa nám jazdí, dobre sa nám trénuje,“ pokračuje Erik.

Erik dáva na pretekoch zo seba všetko a tvrdí, že ide na 110%. Okrem fyzickej kondície je veľmi dôležitá pri takýchto dôležitých pretekoch aj psychická pripravenosť. „Počas tej krátkej 500-vky zažiješ strašne veľa, trvá to minútu dvadsať sekúnd, ale každá sekunda je veľmi intenzívna a ty to vnímaš aj zvnútra veľmi intenzívne.“

Akú disciplínu považuje za kráľovskú a ako vníma niektoré zmeny, ktoré nastali na Olympijských hrách v kanoistike? To všetko a oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub Šport. Moderuje Šimon Žďárský

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní
  • Tlačové správy TS