Prokurátorka Mišíková: Černáka nestrážia preto, že je nebezpečný, ale aby mu nikto neublížil

play icon

Eva Mišíková je známa prokurátorka, ktorá dozerala na najznámejšie kauzy spojené so slovenským podsvetím. Bola aj členkou tímu, ktorý pracoval na objasnení vrážd páchaných černákovcami. Neslávne známy Mikuláš Černák bol témou aj exkluzívneho rozhovoru.

Novinár Ivan Mego si Mišíkovú zavolal do relácie Na Stope, kde mu odpovedala na všetky otázky v súvislosti s procesom, ktorý momentálne sleduje celé Slovensko. Ide o posúdenie návrhu na prepustenie bývalého bossa slovenského podsvetia. 

Mikuláš Černák je za mrežami už 26 rokov

Najznámejší slovenský mafián si za mrežami „odsedel“ s malou prestávkou už 26 rokov. Bossovi slovenského podsvetia pripisujú viac ako 30 vrážd, pričom ich sám vykonal, nariadil alebo sa na nich podieľal. Tentokrát sa mu však podarilo niečo nevídané.

„Mikuláš Černák ako prvý v histórii na doživotie odsúdený väzeň dostal odporúčanie riaditeľa väznice a väzenskej komisie v Leopoldove na jeho prepustenie na slobodu. To sa ešte nikdy nestalo. Žiadny ‚doživoťák‘ niečo také pri žiadosti o prepustenie nepredložil,“ prezradil pre Startitup človek, ktorý má o blížiacom sa procese skutočne detailné informácie.

Zaujímavé je, že Mikuláš Černák o svoje prepustenie sám nepožiadal. Neurobil tak ani ústav, v ktorom sa nachádza. Návrh na jeho prepustenie podalo občianske združenie Krajskému súdu v Trnave. 

O osude Mikuláša Černáka sa zrejme Slováci dozvedia až 2. mája, keď o jeho možnom prepustení rozhodne súd. 

Prokurátorka Mišíková Černák
zdroj: SIU

Súd s Černákom sleduje celé Slovensko

Mikuláš Černák bol už v minulosti stredobodom pozornosti celého národa. Eva Mišíková, ktorá ho pozná osobne a jeho kriminálnou činnosťou sa zaoberá roky, v redakcii Startitup priblížila verejnosti aj to, čo o obávanom mafiánovi ešte nevedeli. 

Prehovorila o návrhu a kladnom hodnotení riaditeľa leopoldovskej väznice. Ten totiž odporučil, aby Černáka prepustili na slobodu. Dozvieš sa aj, ako sa niekdajší mafiánsky boss správal. Vyjadrila svoj názor aj na otázku, či hrozí, že by Černák po prepustení opäť vraždil. 

Jej reakcia na otázku bola viac ako jednoznačná. „Kto si myslí, že by Mikuláš Černák opäť vraždil, nepozná jeho intelekt.“

„Ja som sa zúčastňovala aj jeho výsluchov alebo konfrontácií so svedkami. Musím povedať, úplne pravdivo, že nikdy neprejavoval agresivitu voči orgánom činným v trestnom konaní alebo voči niekomu, kto sa ich zúčastňoval,“ spomínala Mišíková.

V jej prítomnosti vraj Mikuláš Černák prejavoval rešpekt. S Mišíkovou bol ochotný aj spolupracovať a najznámejšieho slovenského mafiána zažila skutočne zblízka. Jej exkluzívna výpoveď pre redakciu Startitup vyniesla na známe kauzy nové svetlo. Verejnosť sa tak má šancu dozvedieť, ako to vtedy s Černákovými mega kauzami skutočne bolo.

Myslí si Mišíková, že sa bývalý mafiánsky boss dostane na slobodu? Ako ovplyvňuje rozhodnutie súdu verejná mienka? Toto a omnoho viac sa dozvieš v relácii Na Stope s Ivanom Megom. 

Po odomknutí sa dočítaš: 

  • Exkluzívne informácie zo stíhania Mikuláša Černáka 
  • Prečo chcel spolupracovať s Evou Mišíkovou 
  • Čo si o jeho prepustení myslí známa prokurátorka 
  • Čo sa stane, ak Černáka pustia na slobodu
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM