VIDEO: Drony chytajú migrantov na česko-slovenských hraniciach

play icon

Česká polícia zverejnila video migrantov prechádzajúcich cez česko-slovenskú zelenú hranicu. Uviedli, že na boj s nelegálnou migráciou využívajú bezpilotné letecké prostriedky s termovíziou.„V deväťsto prípadoch bol týmto cudzincom vstup na naše územie úplne zakázaný. Readmisné riadenie bolo začaté so 170 osobami. V súčasnosti je na hraničných prechodoch a zelenej hranici nasadených 376 policajtov, 86 vojakov a 56 colníkov,“ uvádza polícia ČR.

Od zavedenia hraničných kontrol na štátnej hranici so Slovenskom bolo na južnej Morave odhalených až 3 686 nelegálnych migrantov a 54 ľudí, ktorí ich prevážali. Práve pre zvyšujúci sa počet pokusov o prechod nelegálnych migrantov Česká republika prijala ďalšie adekvátne opatrenia.

Hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová povedala, že migranti zo Sýrie a Afganistanu sa nesmú zaisťovať proti ich vôli pre ľudské práva a európsku legislatívu.

Na hraniciach s Českom ako aj v prihraničných oblastiach je zvýšený výkon služby príslušníkmi Policajného zboru, vrátane policajtov v civile. Česká vláda predĺžila dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom do 12. novembra.

Viac sa dozvieš vo videu alebo v článku na našom webe.